Të gjitha lajmet

ARBËR ZENELI UDHËTON NË MONACO

Reims zyrtarizon rikthimin e Arbër Zenelit

Foto: St de Reims/fb

Reims zyrtarizon rikthimin e Arbër Zenelit

28 February, 2020 @21:07

Mesfushori i krahut i Kosovës dhe futbollisti më i mirë i Kosovës në vitin 2018, Arbër Zeneli, do t’i rikthehet ekipit të parë të Reimsit në Ligue 1 për herë të parë pas 24 majit të vitit 2019.

Njoftimin e ka zyrtarizuar skuadra e St de Reimsit sonte, duke bërë të ditur se Zeneli 25 vjeç do të jetë në dispozicion të trajnerit David Guion për ndeshjen e nesërme që e luajnë në Louis II ndaj Monacos.

Zeneli në fundjavën e kaluar luajti 45 minuta për ekipin e dytë të Reimsit, për të provuar veten në një lojë për herë të parë pas lëndimit, ndërsa për nesër nuk pritet të jetë në 11-shen startuese, por çdo minutë e fituar si zëvendësues do të jetë ngritje në formë për futbollistin, që aq shumë i duhet Kosovës para ndeshjes ndaj Maqedonisë Veriore më 26 mars në Shkup.

FRANCË

Mjeku i Reimsit, ku luan Zeneli, bën vetëvrasje!

5 April, 2020 @22:20

Prestigjiozja sportive franceze L’Equipe para pak minutash ka bërë të ditur se mjeku i ekipit të Reimsit, Bernard Gonzalez, që…

COUPE DE LA LIGUE

Finalja e Kupës së Ligës, shtyhet

11 March, 2020 @15:03

Liga profesionale e futbollit në Francë (LFP) ka bërë të ditur se ndeshja ndërmjet Paris St Germainit dhe Lyonit, që…

MONACO 1-1 REIMS

Arbër Zeneli i kthehet fushës, Guion i beson minutat e fundit

Foto: St de Reims/official

29 February, 2020 @22:06

Trajneri i Stade de Reims, David Guion, që në ftesën e parë të tij ndaj Arbër Zenelit që iu rikthye…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

PARIS ST GERMAIN - OLYMPIQUE LYON

Parisi s’lejoi befasi në derbin 6-golësh

9 February, 2020 @23:27

Në Ligue 1 para pak çastesh përfundoi dueli derbi mes liderit Paris St Germain dhe Olympique Lyonit. Parisienët kishin…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1