Të gjitha lajmet

ISMET MUNISHI

Rezultat pozitiv, lojtarët ranë në ndikim të atmosferës

Foto: KFBallkani/fb

Rezultat pozitiv, lojtarët ranë në ndikim të atmosferës

29 February, 2020 @21:13

Trajneri i liderit të Superligës, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas ndeshjes derbi të xhiros ndaj Prishtinës, ku ekipet u ndanë baras pa gola ka thënë se ky rezultat për ekipin e tij është pozitiv.

“Ky është rezultat pozitiv, duke pasur parasysh që kemi luajtur ndeshje ndaj kundërshtarit direkt si mysafir. E kemi kërkuar fitoren, por besoj që barazimi është epilog real. Luajtëm mirë si skuadër, kemi lojtarë të rinj, ndoshta kanë rënë në ndikim të atmosferës. Kemi përparuar jashtëzakonisht si ekip,” ka thënë ai ndër të tjera.

Ballkani me barazimin e siguruar ndaj Prishtinës i është kthyer kreut të tabelës me një pikë më shumë sesa ndjekësja e parë, Drita. E pikërisht Drita është kundërshtarja e radhës për Ballkanin dhe atë në Suharekë.

PRISHTINA 0-0 BALLKANI

Kryendeshje me shumë raste, Ballkani përsëri lider

Fotot: prishtinafc.com

29 February, 2020 @18:56

Ndeshje në tempo të lartë panë mijëra tifozë që kishin ardhur të shikojnë derbin e xhiros në Fadil Vokrri, por…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

29 February, 2020 @16:30

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Ballkanit. PRISHTINA:  Bekaj, Thaqi, Miftaraj, Krasniqi, Boshnjaku, Mankenda, Ahmeti, Abazi, Januzi, Bekteshi,…

FERIZAJ - LLAPI

Super Dren Gashi, Ferizaj shpreson shpëtimin!

Foto: FC Ferizaj

29 February, 2020 @15:06

Ndeshja mes Ferizajit dhe Llapit, e paraparë të luhej dje, u luajt sot për shkak të kushteve jo të mira…

FERONIKELI - TREPÇA '89

Nikli mposhtë ‘89-shin, i rikthehet fitoreve

29 February, 2020 @14:58

Të drejtuar nga Faruk Elshani pas largimit të trajnerit Agim Sopi , Feronikli në takimin e sot arriti të shënojë fitore…

DUKAGJINI - GJILANI

Gjilani “fuqishëm” në Klinë, nuk dorëzohet për titull

29 February, 2020 @14:51

Fitore për Gjilanin në takimin e luajtur në Klinë sot. Tomislav Busiç dhe përforcimet nga Shqipëria sot ishin më meritorët…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga