Të gjitha lajmet

NË KUKËS

Gjici s’fal, Kukësi shkarkon trajnerin Shpëtim Duro

Foto: KFKukesi/fb

Gjici s’fal, Kukësi shkarkon trajnerin Shpëtim Duro

29 February, 2020 @20:34

Kryetari i klubit të Kukësit, Safet Gjici, përsëri është treguar i pamëshirshëm. Menjëherë pas barazimit të sotëm 2-2 ndaj Teutës dhe mbetjes larg liderit 4 pikë, klubi i Kukësit përmes faqes zyrtare të klubit ka bërë të ditur se ka ndarë rrugët me trajnerin Shpëtim Duro!

TABELA AKTUALE

“Shpëtim Duro nuk do të jetë më trajner i Kukësit. Klubi ka vendosur të shkarkojë teknikun për shkak të mungesës së rezultateve. Fillimi jo i mirë i fazës së tretë kampionale dhe sidomos ndeshjet ndaj Bylisit, Tiranës dhe së fundi Teutës, bëjnë që Duro të shkarkohet,” ka bërë të ditur komunikata e ekipit të Kukësit, që në fund i ka falenderuar Duros për punën e bërë deri tash dhe i ka uruar suksese në të ardhmen.

TEUTA 2-2 KUKËSI

Kallaku në minutat shtesë, Teuta ndal Kukësin

29 February, 2020 @19:16

Kukësi nuk ka arritur të mbajë distancën 2 pikëshe ndaj Tiranës lidere, pasi që sonte ka pësuar gol në minutën…

TIRANA 5-1 PARTIZANI

Tirana vishet bardhekaltër, lideri demolon kampionin

Foto: panorama/fb

28 February, 2020 @21:21

Tirana ka fituar derbin e madh të kryeqytetit të Shqipërisë, duke e demoluar Partizanin, që është kampion aktual, me fitore…

FAZA E PARË

VAR-i në Superioren shqiptare

Foto: FSHF

26 February, 2020 @12:20

Sistemi VAR është projekti i rradhës që Federata Shqiptare e Futbollit synon të implementojë në Kategorinë Superiore. Për realizimin e…

PASDITJA NË SUPERIORE

Kur Bylisi prish planet!

Foto: KFPartizani/fb

22 February, 2020 @19:28

Kampioni aktual i Superiores, Partizani, është ndalë dhe ka bërë hap prapa në luftë për mbrojtje të titullit, pasi që…

KUKËSI 1-2 TIRANA

Derbi Kukësi-Tirana: Përmbysje për kryesim në kryeqytet

Foto: panorama

21 February, 2020 @20:50

Sikuse në Superligën e Kosovës, edhe në Superioren e Shqipërisë prej sot kemi kryesues të ri në tabelë. Tirana…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore