Të gjitha lajmet

ISTOGU 1-0 DRENASI

Qëndrim Jahaj vendimtar, Istogu afrohet në zonën e Superligës

Foto: KFIstogu/fb

Qëndrim Jahaj vendimtar, Istogu afrohet në zonën e Superligës

29 February, 2020 @20:10

Në ndeshjen e sotme në kuadër të Ligës së Parë, Istogu ka arritur fitore tepër të rëndësishme për t’i ringjallë shpresat për Superligë, duke e mposhtur me rezultat minimal Drenasin në Demush Mavraj 1-0 [Qëndrim Jahaj 64’].

Gjatë ndeshjes kishte raste për të dyja palët, por pjesa e parë përfundoi pa gola. Në pjesë të dytë, tempoja e lojës ishte e njëjtë, derisa Jahaj shënoi pas kornerit të ekzekutuar nga Egzon Kurtishaj, pasi që u gjend më së miri në zonë.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Istogu me një ndeshje më shumë të zhvilluar është vetëm një pikë larg pozitës së dytë që dërgon në Superligë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga