Të gjitha lajmet

ARMEND DALLKU

Keq që s’erdhën golat

Foto: prishtinafc.com

Keq që s’erdhën golat

29 February, 2020 @21:19

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, është ndarë jo i kënaqur me rezultatin e ndeshjes derbi ndaj Ballkanit sot, 0-0.

Ndërsa në deklaratën e tij pas barazimit ka thënë se e keqja e ndeshjes ishte mos-shënimi i golave, që do t’i gëzonte të gjithë.

“Normalisht nuk jam i kënaqur (me rezultatin), për vetë faktin që luajtëm para tifozëve tanë. Problemi apo e keqja e kësaj ndeshje ishte mos-shënimi i golave për t’i gëzuar gjithë këta tifozë të pranishëm, bëmë çmos si ne, si kundërshtari, por besoj se janë të ndarë të kënaqur me mënyrën e lojës, sepse ishte shumë e luftuar nga të dy palët. Mirëpo duke se epilogu real ishte ky rezultat. E kam potencuar edhe para ndeshjes se kjo ndeshje nuk vendos gjithçka, sepse kemi edhe shumë pikë brenda garës. Vazhdojmë tash të përgatitemi për ndeshjen e radhës,” ka thënë Dallku për faqen zyrtare të ekipit të tij pas ndeshjes.

Prishtina në përballjen e radhës në Superligë pret Ferizajin. E këta të fundit në luftë për mbijetesë bën sot befasi duke e mposhtur Llapin.

ISMET MUNISHI

Rezultat pozitiv, lojtarët ranë në ndikim të atmosferës

Foto: KFBallkani/fb

29 February, 2020 @21:13

Trajneri i liderit të Superligës, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas ndeshjes derbi të xhiros ndaj Prishtinës, ku ekipet…

PRISHTINA 0-0 BALLKANI

Kryendeshje me shumë raste, Ballkani përsëri lider

Fotot: prishtinafc.com

29 February, 2020 @18:56

Ndeshje në tempo të lartë panë mijëra tifozë që kishin ardhur të shikojnë derbin e xhiros në Fadil Vokrri, por…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

29 February, 2020 @16:30

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Ballkanit. PRISHTINA:  Bekaj, Thaqi, Miftaraj, Krasniqi, Boshnjaku, Mankenda, Ahmeti, Abazi, Januzi, Bekteshi,…

FERIZAJ - LLAPI

Super Dren Gashi, Ferizaj shpreson shpëtimin!

Foto: FC Ferizaj

29 February, 2020 @15:06

Ndeshja mes Ferizajit dhe Llapit, e paraparë të luhej dje, u luajt sot për shkak të kushteve jo të mira…

FERONIKELI - TREPÇA '89

Nikli mposhtë ‘89-shin, i rikthehet fitoreve

29 February, 2020 @14:58

Të drejtuar nga Faruk Elshani pas largimit të trajnerit Agim Sopi , Feronikli në takimin e sot arriti të shënojë fitore…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga