Të gjitha lajmet

MONACO 1-1 REIMS

Arbër Zeneli i kthehet fushës, Guion i beson minutat e fundit

Foto: St de Reims/official

Arbër Zeneli i kthehet fushës, Guion i beson minutat e fundit

29 February, 2020 @22:06

Trajneri i Stade de Reims, David Guion, që në ftesën e parë të tij ndaj Arbër Zenelit që iu rikthye ekipit pas lëndimit që e mbajti jashtë fushave gjatë, i ka besuar dhe i ka dhënë 5 minuta paraqitje në ndeshjen e vështirë ndaj Monacos.

Monaco që kishte marrë avantazhin në pjesë të parë nga penalltia nuk arriti të mposht ekipin e Zenelit, pasi që mysafirët barazuan në minutën e 58-të të ndeshjes për përfundimtaren 1-1 [Ben Yedder 31p - Kamara 58].

Zeneli zëvendësoi Tristan Dingomen në mesfushë në minutën e 85-të të përballjes duke luajtur deri në fund të takimit.

Përndryshe me barazimin e sotëm, Reims është ngritur në pozitën e shtatë të klasifikimit përkohësisht, duke marrë pikën e 38-të të stinorit pas 27 xhirove.
Monaco është e gjashta, me 40 pikë. 

 

FRANCË

Mjeku i Reimsit, ku luan Zeneli, bën vetëvrasje!

5 April, 2020 @22:20

Prestigjiozja sportive franceze L’Equipe para pak minutash ka bërë të ditur se mjeku i ekipit të Reimsit, Bernard Gonzalez, që…

COUPE DE LA LIGUE

Finalja e Kupës së Ligës, shtyhet

11 March, 2020 @15:03

Liga profesionale e futbollit në Francë (LFP) ka bërë të ditur se ndeshja ndërmjet Paris St Germainit dhe Lyonit, që…

ARBËR ZENELI UDHËTON NË MONACO

Reims zyrtarizon rikthimin e Arbër Zenelit

Foto: St de Reims/fb

28 February, 2020 @21:07

Mesfushori i krahut i Kosovës dhe futbollisti më i mirë i Kosovës në vitin 2018, Arbër Zeneli, do t’i rikthehet…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

PARIS ST GERMAIN - OLYMPIQUE LYON

Parisi s’lejoi befasi në derbin 6-golësh

9 February, 2020 @23:27

Në Ligue 1 para pak çastesh përfundoi dueli derbi mes liderit Paris St Germain dhe Olympique Lyonit. Parisienët kishin…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1