Të gjitha lajmet

LIRIA 1-1 ULPIANA

S’ka fitore për Lirinë, e fundit daton 10 nëntor

Foto: KFLiria/fb

S’ka fitore për Lirinë, e fundit daton 10 nëntor

1 March, 2020 @15:49

Liria mbetet pa fitore në Ligë të Parë përsëri. Prej 10 nëntorit të vitit të kaluar kur patën mposht Istogun 1-0 në Përparim Thaqi, bardhezinjtë e Prizrenit ende nuk kanë shijuar fitore në Ligë të Parë.

Përkundër se në janar në krye të shtabit teknik erdhi Skender Shengyli dhe erdhën disa përforcime me përvojë, Liria s’ka shënuar fitore as në ndeshjen e dytë të pjesës pranverore të stinorit, pasi që sot në shtëpi u ndal nga Ulpiana e Lipjanit.

TABELA AKTUALE

Bile, Liria shpëtoi një pikë, pasi që Ulpiana kishte dalë në epërsi me golin e Selimit. Ka qenë i rikthyeri pas suspendimit Jurgen Gjini që barazoi në pjesë të dytë ndeshjen për përfundimtaren 1-1.

Mos-triumfi në këtë ndeshje Lirinë vazhdon ta lë larg nga Superliga, përkundër se në fillim të stinorit qëllimi ka qenë ky.

Në pjesë të parë Liria dështoi të shënonte penalltinë, pasi që Jasmin Muhovic nuk arriti të shënojë nga 11m, ndërsa më pas rasti i Gashit, përfundoi me shtyllë të goditur.

TABELA AKTUALE

E deri në fund, rezultati nuk ndërroi - derisa Liria e Ulpiana morrën nga një pikë. Në xhiron që vjen Liria do të ketë punë të vështirë ndaj Vllaznisë në Pozharan, ndërsa Ulpiana i shkon Onixit.

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

TOP GOLASHËNUESIT 1999/2000

Golashënuesit më të mirë të stinorit 1999/2000

5 April, 2020 @23:46

Në sezonin në të cilin Prishtina u bë kampione e parë e pasluftës në Kosovë, kujtojmë edhe listën e golashënuesve…

KAMPIONATI I KOSOVËS 1999/2000

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 1999/00

Foto nga arkivi

5 April, 2020 @23:10

Kampionati i parë i pasluftës në Kosovës kishte nisur mbarë dhe morrën pjesë 18 skuadra në elitë, që atëherë quhej…

KUMTESË NGA FFK

FFK kumton se UEFA s’ka ndarë fonde për Federatat anëtare

29 March, 2020 @13:12

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka lëshuar një kumtesë sot për të bërë të ditur se UEFA nuk ka…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë