Të gjitha lajmet

REAL MADRID 2-0 BARCELONA

ElClasico Realit për lidership

Foto: RealMadrid/fb

ElClasico Realit për lidership

1 March, 2020 @23:07

Real Madrid është rikthyer në krye të La Liga pas fitores ndaj Barcelonës në El Clasico 2-0 [Vinicius 71, Diaz 90+2].

Golat në 20 minutëshin e fundit kanë vendosur ndeshjen. E ato erdhën nga dyshja premtuese e madrielenëve, Vinicius Junior dhe krejt në fund, zëvendësuesi Mariano Diaz.

Me këtë fitore, Real Madrid del mbi Barcelonën në krye të renditjes me një pikë më shumë. Real ka tash 56, ndërsa Barcelona mbetet me 55 pikë, pas humbjes së parë në 5 xhirot e fundit.

Barcelona ishte më afër golit në pjesë të parë, por vendasit dalëngadalë morrën kontrollin, e Isco tentoi dy herë bukur para se braziliani i ri të shënojë nga asistimi i vizatuar i Toni Kroosit.

E në fund, Mariano Diaz në kohën shtesë vulosi rezultatin para se gjyqtari të sinjalizon për fund të ndeshjes.

Vinicius bëhet futbollisti më i ri që shënon në El Clasico në shekullin XXI, ndërsa Mariano Diaz ka shënuar me prekjen e parë të tij të ndeshjes, derisa s’kishte fituar asnjë minutë në LaLiga këtë stinor nga Zinedine Zidane!

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga