Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE

Vedat Muriqi do të ketë trajner të ri

Vedat Muriqi do të ketë trajner të ri

1 March, 2020 @21:09

Pas serisë negative në Superligë, humbjes në derbin e madh ndaj Galatasarayit dhe barazimit krejt në fund ndaj Antalyasporit së fundi, Fenerbahçe ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të ekipit, Ersun Yanal.

Fenerbahçe ka bërë të ditur se me kërkesë të trajnerit kanë ndarë rrugët. Yanal në pesë ndeshjet e fundit me Fenerbahçen në Superligën turke nuk ka shënuar asnjë fitore dhe nga 15 pikë të mundshme, ekipi ka fituar vetëm 2, pasi që ka shënuar 3 humbje e 2 barazime.

Kjo ka rrëzuar Fenerbahçen prej pozitave që dërgojnë në garat evropiane në të shtatën. Kështu, deri në duelet e radhës Fenerbahçe pritet të emërojë trajnerin e ri të skuadrës dhe të shihet nën urdhërat e kujt do të punojë sulmuesi më i mirë i ekipit, Vedat Muriqi.

Muriqi së fundi ka shënuar gol në përballjen e Fenerbahçes ndaj Antalyasporit.

Përndryshe, klubi verdhekaltër nga Stambolli ka bërë të ditur se është pajtuar që Yanal për herë të fundit të drejtojë skuadrën në gjysmëfinale të Kupës ndaj Trabzonsporit, pas së cilës do të emërojë trajnerin e ri.

VEDAT MURIQI

Kur s’fitojmë, goli nuk ka rëndësi

29 February, 2020 @22:45

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, që sonte shënoi në përballjen e Fenerbahçes ndaj Antalyasporit si mysafir, ka thënë se goli…

ALANYASPOR 1-2 BESIKTAS

Yilmaz çon Besiktasin mbi Fenerin e Muriqit

Foto: NTV/fb

28 February, 2020 @20:47

Një çiftgolësh i reprezentuesit turk, Burak Yilmaz, ka mjaftuar që Besiktas që po drejtohet nga legjenda e futbollit turk, Sergen…

INTER ZAPRESIC 0-2 LOKOMOTIVA ZAGREB

Kastrati përsëri shënon, Lokomotiva fiton

Foto: NKLokomotiva/fb

27 February, 2020 @18:30

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Lirim Kastrati ka shënuar përsëri për ekipin e tij Lokomotiva, për t’i ndimuar skuadrës në…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

ST JOHNSTONE - RANGERS

Florian Kamberi me gol e asist si zëvendësues i Rangersit të Gerrardit

23 February, 2020 @23:21

I lindur në Zurich të Zvicrës, Florian Kamberi që ka në llogari të tij disa paraqitje për Zvicrën U21, por…

Të gjitha lajmet nga International