Të gjitha lajmet

FITIM LLAPASHTICA

Përvoja ndikoi

Përvoja ndikoi

2 March, 2020 @16:30

Fitim Llapashtica, trajner i Vushtrrisë është shprehur që ekipi i tij pa-përvojë me lojtarë të rinj gaboi, përkundër se ka pasur raste të mira për të shënuar dhe për të nxjerrë rezultat ndaj Flamurtarit sot.

Vushtrria është në zonën e rrezikshme të Superligës dhe me futbollistët në dispozicion, shpëtimi i tyre duket të jetë tepër i vështirë.

“Patëm raste, lojtari gaboi te goli i parë dhe kjo ndikoi në lojën tonë. Në pjesë të dytë provuam mjaft, por s’ia dolëm. Kemi lojtarë të rinj dhe pa përvojë, që ndikoi në fund,” ka thënë trajneri i vushtrriasve pas humbjes.

Vushtrria që erdhi në Superligë këtë stinor, aktualisht është e parafundit në klasifikim dhe me këtë humbje ka bërë edhe një hap prapa për sigurimin e mbijetesës.

SUNAJ KEÇI

Edhe 13 beteja

2 March, 2020 @16:23

Trajneri i Flamurtarit, Sunaj Keçi, pas fitores së sotme ndaj Vushtrrisë është shprehur të jetë i kënaqur me rezultat pas…

FLAMURTARI - VUSHTRRIA

Flamurtari largohet nga zona e rrezikshme

2 March, 2020 @15:13

Ndeshja e fundit e xhiros së 20 në Superligën e Kosovës në futboll, përfundoi me fitoren e Flamurtarit kundër Vushtrrisë. …

ARMEND DALLKU

Keq që s’erdhën golat

Foto: prishtinafc.com

29 February, 2020 @21:19

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, është ndarë jo i kënaqur me rezultatin e ndeshjes derbi ndaj Ballkanit sot, 0-0. …

ISMET MUNISHI

Rezultat pozitiv, lojtarët ranë në ndikim të atmosferës

Foto: KFBallkani/fb

29 February, 2020 @21:13

Trajneri i liderit të Superligës, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas ndeshjes derbi të xhiros ndaj Prishtinës, ku ekipet…

PRISHTINA 0-0 BALLKANI

Kryendeshje me shumë raste, Ballkani përsëri lider

Fotot: prishtinafc.com

29 February, 2020 @18:56

Ndeshje në tempo të lartë panë mijëra tifozë që kishin ardhur të shikojnë derbin e xhiros në Fadil Vokrri, por…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga