Të gjitha lajmet

SUNAJ KEÇI

Edhe 13 beteja

Edhe 13 beteja

2 March, 2020 @16:23

Trajneri i Flamurtarit, Sunaj Keçi, pas fitores së sotme ndaj Vushtrrisë është shprehur të jetë i kënaqur me rezultat pas pjesës së parë të efektshme, por jo edhe me lojën e ekipit në pjesë të dytë.

“Asnjë ndeshje s’është e lehtë. Ne e përfunduam ndeshjen në pjesë të parë. Në pjesë të dytë lëshuam mesin e fushës. Tash na pret ndeshje e vështirë me Drenicën. Edhe 13 ndeshje kanë mbetur, që janë edhe 13 beteja dhe ne do të luftojmë deri në fund,” ka thënë trajneri i ekipit të Flamurtarit.

Kuqezinjtë e Prishtinës sot kanë dalë nga pjesa e rrezikshme e tabelës me fitore ndaj vushtrriasve dhe janë në luftë për mbijetesë. Ndërsa xhiron e radhës luajnë pikërisht ndaj rivalit direkt, Drenicës në Bajram Aliu.

FLAMURTARI - VUSHTRRIA

Flamurtari largohet nga zona e rrezikshme

2 March, 2020 @15:13

Ndeshja e fundit e xhiros së 20 në Superligën e Kosovës në futboll, përfundoi me fitoren e Flamurtarit kundër Vushtrrisë. …

ARMEND DALLKU

Keq që s’erdhën golat

Foto: prishtinafc.com

29 February, 2020 @21:19

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, është ndarë jo i kënaqur me rezultatin e ndeshjes derbi ndaj Ballkanit sot, 0-0. …

ISMET MUNISHI

Rezultat pozitiv, lojtarët ranë në ndikim të atmosferës

Foto: KFBallkani/fb

29 February, 2020 @21:13

Trajneri i liderit të Superligës, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas ndeshjes derbi të xhiros ndaj Prishtinës, ku ekipet…

PRISHTINA 0-0 BALLKANI

Kryendeshje me shumë raste, Ballkani përsëri lider

Fotot: prishtinafc.com

29 February, 2020 @18:56

Ndeshje në tempo të lartë panë mijëra tifozë që kishin ardhur të shikojnë derbin e xhiros në Fadil Vokrri, por…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

29 February, 2020 @16:30

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Ballkanit. PRISHTINA:  Bekaj, Thaqi, Miftaraj, Krasniqi, Boshnjaku, Mankenda, Ahmeti, Abazi, Januzi, Bekteshi,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga