Të gjitha lajmet

CONFIRMED FIXTURES

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

Foto: uefa.com

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

4 March, 2020 @13:43

UEFA ka bërë zyrtarë edhe orarin e ndeshjeve të të gjitha skuadrave pjesëmarrëse në Ligë të Kombeve 2020/21 që nis këtë shtator, pas shortit që u tërhoq dje.

Kështu, duelet e Kosovës që do të nisin në shtator në Ligën C, Grupi 3, kanë këtë orar:

3 shtator 2020, 20:45 Molldavia - KOSOVA;
3 shtator 2020, 20:45 Sllovenia - Greqia;

6 shtator 2020, 18:00 Sllovenia - Molldavia;
6 shtator 2020, 20:45 KOSOVA - Greqia;

10 tetor 2020, 20:45 Greqia - Molldavia;
10 tetor 2020, 20:45 KOSOVA - Sllovenia;

13 tetor 2020, 20:45 Greqia - KOSOVA;
13 tetor 2020, 20:45 Molldavia - Sllovenia;

13 nëntor 2020, 20:45 Molldavia - Greqia;
13 nëntor 2020, 20:45 Sllovenia - KOSOVA;

16 nëntor 2020, 20:45 Greqia - Sllovenia;
16 nëntor 2020, 20:45 KOSOVA - Molldavia;

Kujtojmë, Kosova në edicionin e parë të Ligës së Kombeve 2018/19 ka qenë pjesëmarrëse në Ligën D të saj. Kosova e fitoi Grupin e saj dhe kështu ka siguruar ngjitjen në Ligën C të Kombeve.

Në rast se Kosova fiton gjatë këtij viti Grupin C të Ligës C të Kombeve, atëherë në edicionin e radhës të garës së re të UEFA-së, Kosova do të ngritet në Ligën B.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga