Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CONFIRMED FIXTURES

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

Foto: uefa.com

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21


4 March, 2020 @13:43

UEFA ka bërë zyrtarë edhe orarin e ndeshjeve të të gjitha skuadrave pjesëmarrëse në Ligë të Kombeve 2020/21 që nis këtë shtator, pas shortit që u tërhoq dje.

Kështu, duelet e Kosovës që do të nisin në shtator në Ligën C, Grupi 3, kanë këtë orar:

3 shtator 2020, 20:45 Molldavia - KOSOVA;
3 shtator 2020, 20:45 Sllovenia - Greqia;

6 shtator 2020, 18:00 Sllovenia - Molldavia;
6 shtator 2020, 20:45 KOSOVA - Greqia;

10 tetor 2020, 20:45 Greqia - Molldavia;
10 tetor 2020, 20:45 KOSOVA - Sllovenia;

13 tetor 2020, 20:45 Greqia - KOSOVA;
13 tetor 2020, 20:45 Molldavia - Sllovenia;

13 nëntor 2020, 20:45 Molldavia - Greqia;
13 nëntor 2020, 20:45 Sllovenia - KOSOVA;

16 nëntor 2020, 20:45 Greqia - Sllovenia;
16 nëntor 2020, 20:45 KOSOVA - Molldavia;

Kujtojmë, Kosova në edicionin e parë të Ligës së Kombeve 2018/19 ka qenë pjesëmarrëse në Ligën D të saj. Kosova e fitoi Grupin e saj dhe kështu ka siguruar ngjitjen në Ligën C të Kombeve.

Në rast se Kosova fiton gjatë këtij viti Grupin C të Ligës C të Kombeve, atëherë në edicionin e radhës të garës së re të UEFA-së, Kosova do të ngritet në Ligën B.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

04/03/20 @ 12:37

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drita

04/03/20 @ 12:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Feronikeli

04/03/20 @ 12:27

MEDIA

Thyhet biletaria në Shkup

Evropiani/Liga e Kombeve

Thyhet biletaria në Shkup

03/03/20 @ 19:36

SHORTI I LIGËS SË KOMBEVE

Liga e Kombeve: Grupi i Kosovës

Liga e Kombeve

Liga e Kombeve: Grupi i Kosovës

03/03/20 @ 18:11

FITIM LLAPASHTICA

Përvoja ndikoi

FFK Superliga

Përvoja ndikoi

02/03/20 @ 16:30

SUNAJ KEÇI

Edhe 13 beteja

FFK Superliga

Edhe 13 beteja

02/03/20 @ 16:23

FLAMURTARI - VUSHTRRIA

Flamurtari largohet nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Flamurtari largohet nga zona e rrezikshme

02/03/20 @ 15:13

TRABZONSPOR

Sturridge përsëri mbetet lojtar i lirë

International/Transfere

Sturridge përsëri mbetet lojtar i lirë

02/03/20 @ 12:53

DEBUTIMI PASNESËR

Kukësi zyrtarizon trajnerin e ri të skuadrës

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Kukësi zyrtarizon trajnerin e ri të skuadrës

02/03/20 @ 12:08

NATI

Zvicra në kërkim të selektorit

Kualifikimet për Botëror/Liga e Kombeve/Ligue 1/International/Transfere

Zvicra në kërkim të selektorit

28/07/21 @ 01:17

UEFA

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

Evropiani/Liga e Kombeve/International

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

31/03/21 @ 16:06

GJEORGJIA

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/International/Transfere

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

15/02/21 @ 23:26

NDËRKOMBËTARE

Pas eliminimit nga Kosova, Molldavia emëron selektorin e ri

Liga e Kombeve/Transfere

Pas eliminimit nga Kosova, Molldavia emëron selektorin e ri

12/02/21 @ 23:43

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

Evropiani/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Evropiani/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Liga e Kombeve

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

27/11/20 @ 00:43

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

Liga e Kombeve

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20/11/20 @ 04:10

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

Liga e Kombeve

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20/11/20 @ 03:13

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/Analiza

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

19/11/20 @ 18:22


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve