Të gjitha lajmet

ZYRTARIZOHET BRAZILIANI

Besa përforcohet me brazilian

Besa përforcohet me brazilian

9 March, 2018 @0:15

Skuadra e futsallit nga Peja, Besa, ka bërë një përforcim të madh pak para fundit të afatit kalimtar në Superligë.

Ekipi pejan ka zyrtarizuar në mbrëmjen e tetë marsit brazilianin Francisco Leandro Silva Felix, që ka qenë pjesë e disa ekipeve braziliane, hungareze dhe qipriote - ka bërë të ditur njoftimi zyrtar i FC Besa Futsallit.

Ekipi i Besës gjithashtu ka falenderuar trajnerin e njohur të futsallit, Beni Simitçiu, që ka ndihmuar në arritjen e këtij transferimi te ekipi i tyre.

Besa aktualisht është në vend të tretë të TOP 4-shes së Superligës dhe përmes Play-Offit po synon të arrijë majen e futsallit dhe garat ndërkombëtare për stinorin tjetër.

DORTMUND-SALZBURG

Nata e Valon Berishës!

Fotot: uel official

8 March, 2018 @23:49

Futbollisti më i dalluar i reprezentacionit të Kosovës, Valon Berisha, ka shkëlqyer sonte me ekipin e tij Salzburg. Salzburg…

1/8: SPURS - JUVENTUS

Përvojë, përmbysje dhe kualifikim

Foto: UEFA

7 March, 2018 @22:50

Përkundër avantazhit pas barazimit 2-2 në Torino dhe lojës së shkëlqyeshme për 60 minuta sonte, Tottenhami u eliminua nga Juventusi,…

1/8: CITY - BASEL

Cityt i prishet rekordi, por kualifikohet

Foto: UEFA

7 March, 2018 @22:39

Në ndeshjen që u luajt vetëm për statistika, pasi që skuadra e kualifikuar veçse dihej, Baseli e mpohti Cityn 1-2,…

KUPA E KOSOVËS

Kur mbahet shorti për çiftet gjysmëfinaliste?

BOROZANI / E.D

7 March, 2018 @15:54

Pasi u përcaktuan katër skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës, tashmë është bërë e ditur data e shortit që përcakton…

1/4: LLAPI - PRISHTINA

Prishtina mposht Llapin pas penalltive, kalon në gjysmëfinale

7 March, 2018 @15:50

Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua sot mes Llapit dhe Prishtinës në Podujevë. Të dyja skuadrat luftuan shumë për të…

1/4: GJILANI - VUSHTRRIA

Eliminon Gjilanin, Vushtrria në gjysmëfinale

7 March, 2018 @14:55

Pas Drenicës dhe Vëllaznimit, gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës tashmë e ka siguruar edhe Vushtrria. Për shkak të fushës së…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Gjilani-Vushtrria

7 March, 2018 @13:04

Trajneri i Gjilanit dhe ai i Vushtrrisë kanë përcaktuar 11-shet para fillimit të ndeshjes çerekfinale. GJILANI: 1.Kaçiu; 2.Thaqi, 4.Kastrati,…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Llapi-Prishtina

7 March, 2018 @12:50

Tahir Batatina dhe Mirel Josa, janë përcaktuar për 11-shet startuese për ndeshjen çerekfinale të Kupës. LLAPI: Ademi; B. Emini,…

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Derbi i çerekfinales së Kupës, sot

Foto: prishtinafc.com

7 March, 2018 @8:24

Dueli që pritet të jetë më interesanti i çerekfinales së Kupës zhvillohet në Zahir Pajaziti të Podujevës sot. Llapi…

1/8: PSG - REAL MADRID

Fiton edhe në Francë, Reali eliminon Parisin

6 March, 2018 @22:39

Me fitoren e spanjollëve është mbyllur edhe takimi kthyes mes Parisit dhe Realit. Edhe pse pritej që Parisi të tregohej…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

PËRFAQËSUESJA

Bindshëm ndaj Norvegjisë, ndaj Andorrës kërkohet kualifikimi

31 January, 2019 @20:48

Pas humbjes 5-0 në ndeshjen e parë ndaj Bjellorusisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka reaguar në takimin e zhvilluar…

FUTSALL

Kosova U19 mposhtet nga Suedia

Foto: FFK

23 January, 2019 @20:16

Pas fitores ndaj San Marinos në ndeshjen e parë dje, Kosova U19 në futsall u mposht sot nga përfaqësuesja…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga