Të gjitha lajmet

1/8: PSG - REAL MADRID

Fiton edhe në Francë, Reali eliminon Parisin

Fiton edhe në Francë, Reali eliminon Parisin

6 March, 2018 @22:39

Paris Saint Germain
Real Madrid
Paris Saint Germain 1 : 2 Real Madrid
E.Cavani 71' C.Ronaldo 51', Casemiro 80'

Parc des Princes (Paris)

Me fitoren e spanjollëve është mbyllur edhe takimi kthyes mes Parisit dhe Realit.

Edhe pse pritej që Parisi të tregohej skuadër më sulmuese, kur dihej rezultati i ndeshjes së parë, parisienët nuk treguan edhe aq të rrezikshëm para portës kundërshtare, duke shfaqur paraqitje të zbehtë, ndoshta të ndikuar edhe nga mungesa e brazilianit Neymar.

SKEMA DREJT FINALES

Në anën tjetër, Reali në avantazh nga ndeshja e parë dhe edhe pse në mungesë të dyshes Kroos-Modric në formacionin startues, provonte të rrezikonte përmes kundërsulmeve dhe kjo rezultoi suksesshëm. Për epërsinë 0-1 dhe pothuajse vulosjen e kualifikimit u përkujdes i zakonshmi Cristiano Ronaldo, për të cilin ky ishte goli i 12 në 8 ndeshjet e zhvilluara sivjet në Champions. Madje, ai ka shënuar në të gjitha këto 8 ndeshje minimalisht nga një gol.

Më pas, përkundër përjashtimit të Verrattit, vendasit e gjetën barazimin e përkohshëm përmes Cavanit, por ishte Casemiro ai që shënoi për 1-2 dhe takimi u mbyll me fitoren e kampionit në fuqi të Evropës.

Kështu, Reali dhe Liverpooli janë dy çerekfinalistët e parë të edicionit të sivjetëm të Ligës së Kampionëve, derisa Parisi i ‘super investimeve’ përsëri dështon para ‘fuqive të mëdha’.

PËRFAQËSUESJA

Edon Zhegrova pranon ftesën e Kosovës

6 March, 2018 @22:00

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Futbollit të Kosovës sonte ka njoftuar që Edon Zhegrova ka pranuar ftesën e FFK-së…

KUPA E KOSOVËS: 1/4

Penalltitë vendosin, Vëllaznimi në gjysmëfinale

Foto: KF Vëllaznimi

6 March, 2018 @15:56

Vëllaznimi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës! Në një ndeshje tejet dramatike, e cila dhuroi plot 4 gola për 90…

PARA NDESHJES: PSG-REAL

PSG do të provojë befasinë pa Neymarin

Foto: ucl fb

6 March, 2018 @12:25

Paris St Germainit sot do t’i duhen dy gola të shënuara dhe asnjë e pranuar, që të sigurojë çerekfinalen e…

PARA NDESHJES: LIVERPOOL-PORTO

Vetëm 2-3 ndërrime përkundër epërsisë

Foto: uefa.com

6 March, 2018 @12:13

Sot (20:45) zhvillohet ndeshja e kthimit të së 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Liverpoolit dhe Portos, ndeshjen…

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Derbi i çerekfinales së Kupës, sot

Foto: prishtinafc.com

7 March, 2018 @8:24

Dueli që pritet të jetë më interesanti i çerekfinales së Kupës zhvillohet në Zahir Pajaziti të Podujevës sot. Llapi…

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Të premten barazuan, sot për Kupë

Foto: KFDrita/Intelektualet Official

6 March, 2018 @6:12

Vetëm katër ditë më parë, Drita priti Vëllaznimin në Gjilan për përballjen e xhiros XXI të Superligës dhe sot bardhekaltërit…

ANALIZË

Afati i prillit

5 March, 2018 @23:21

Kur të ikë afati i janarit, e pret afatin e prillit. Nëse ka. Janë tashmë disa sezone ku lufta për…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League