Të gjitha lajmet

PËRFAQËSUESJA

Edon Zhegrova pranon ftesën e Kosovës

Edon Zhegrova pranon ftesën e Kosovës

6 March, 2018 @22:00

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Futbollit të Kosovës sonte ka njoftuar që Edon Zhegrova ka pranuar ftesën e FFK-së dhe që nga dita e sotme ai mund të ftohet për ndeshjet e përfaqësueses së Kosovës.

Zhegrova pak më parë ka nënshkruar kontratë profesionale me Genkun në Belgjikë, ndërsa shihet si një talent në zhvillim e sipër dhe shpesh është quajtur “Messi i Kosovës” në bazë të stilit të lojës që e aplikon, duke bërë kështu që pranimi i ftesës së tij që të jetë pjesë e Kosovës të pritet me mjaft entuziazëm.

Para se të kalonte te Genku, Zhegrova ishte pjesë e disa skuadrave tjera belge, ndërsa në Kosovë ai fillimisht ishte pjesë e akademisë së Flamurtarit e më pas për disa vite luajti edhe te Prishtina.

KUPA E KOSOVËS: 1/4

Penalltitë vendosin, Vëllaznimi në gjysmëfinale

Foto: KF Vëllaznimi

6 March, 2018 @15:56

Vëllaznimi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës! Në një ndeshje tejet dramatike, e cila dhuroi plot 4 gola për 90…

PARA NDESHJES: PSG-REAL

PSG do të provojë befasinë pa Neymarin

Foto: ucl fb

6 March, 2018 @12:25

Paris St Germainit sot do t’i duhen dy gola të shënuara dhe asnjë e pranuar, që të sigurojë çerekfinalen e…

PARA NDESHJES: LIVERPOOL-PORTO

Vetëm 2-3 ndërrime përkundër epërsisë

Foto: uefa.com

6 March, 2018 @12:13

Sot (20:45) zhvillohet ndeshja e kthimit të së 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Liverpoolit dhe Portos, ndeshjen…

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Derbi i çerekfinales së Kupës, sot

Foto: prishtinafc.com

7 March, 2018 @8:24

Dueli që pritet të jetë më interesanti i çerekfinales së Kupës zhvillohet në Zahir Pajaziti të Podujevës sot. Llapi…

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Të premten barazuan, sot për Kupë

Foto: KFDrita/Intelektualet Official

6 March, 2018 @6:12

Vetëm katër ditë më parë, Drita priti Vëllaznimin në Gjilan për përballjen e xhiros XXI të Superligës dhe sot bardhekaltërit…

ANALIZË

Afati i prillit

5 March, 2018 @23:21

Kur të ikë afati i janarit, e pret afatin e prillit. Nëse ka. Janë tashmë disa sezone ku lufta për…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve