Të gjitha lajmet

BESART BERISHA

Besart Berisha: Jam i gëzuar që luajta për Kosovën

Besart Berisha: Jam i gëzuar që luajta për Kosovën

24 March, 2017 @23:11

Sulmuesi Besart Berisha sonte debutoi për përfaqësuesen e Kosovës.

Top golashënuesi i kampionatit australian, pas ndeshjes me Islandën tha se është shumë i gëzuar që luajti për Kosovën dhe për këtë arsye kishte edhe emocione.

“Jam i gëzuar që luajta për Kosovën dhe që isha në këtë ndeshje. Për këtë arsye kisha edhe emocione. Por që nuk kishim fat në ndeshje. Besoj që u paraqitëm shumë mirë. Ishim mjaft të organizuar dhe të disciplinuar. Golat nuk ishte dashur t’i pësonim kaq lehtë. Do të përmirësohemi akoma dhe do të tregojmë rezultate shumë shpejt,” tha Besart Berisha.

VALON BERISHA

Valon Berisha: Luftuam deri në fund

24 March, 2017 @23:05

Njëri prej lojtarëve që ishte ndër më të mirët në fushë sonte te përfaqësuesja e Kosovës, Valon Berisha, pas ndeshjes…

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Dominuam me lojë fizike

BOROZANI/ Erdis Driza

24 March, 2017 @23:01

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, pas ndeshjes me Islandën tha se skuadra e tij ishte më dominuese nga aspekti i…

ITALIA - SHQIPËRIA

S’ka pikë në Itali për Shqipërinë

24 March, 2017 @22:45

Shqipëria ka pësuar humbjen e tretë në kualifikimet për Kampionatin Botëror. Kuqezinjtë u mposhtën në “Renzo Barbera” nga njëra prej…

KOSOVA - ISLANDA

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

24 March, 2017 @22:45

Me humbje u mbyll edhe takimi i katërt me radhë për Kosovën në kualifikimet drejt Botërorit të Rusisë. Një takim…

VIDEO: ITA-ALB

Italia dyfishon epërsinë

24 March, 2017 @22:26

Ciro Immobile i ka shënuar bashkëlojtarit të tij në Lazio, Thomas Strakoshës. Sulmuesi italian ka realizuar me kokë në minutën…

ITA-ALB

Ndërprehet ndeshja ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë

24 March, 2017 @22:03

Tymi i madh i krijuar nga ndezja e flakadanëve në tribuna, ka bërë që ndeshja ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë të…

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Nuhiut ngjall shpresat e Kosovës

24 March, 2017 @21:54

Atdhe Nuhiu ka shënuar në minutën 53’ për ta ngushtuar epërsinë dy golëshe të Islandës. Sulmuesi debutues shënoi me kokë,…

PJESA E PARË: KOS-ISL

Dy gabime, dy gola në pjesën e parë

Foto: Twitter/ @kosovanfooty

24 March, 2017 @21:33

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes kundër Islandës me disavantazh prej dy golave. Islandezët shënuan në minutën…

PJESA E PARË: ITA-ALB

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

24 March, 2017 @21:32

Goli i vetëm i shënuar nga Daniele De Rossi, e përcaktoi rezultatin përfundimtar të pjesës së parë në ndeshjen Itali-Shqipëri. …

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018