Të gjitha lajmet

NACI SENSOY

Besiktasi duhet të ketë kujdes

Besiktasi duhet të ketë kujdes

16 September, 2015 @11:00

Naci Sensoy, trajneri me origjinë nga Prizreni, ka analizuar Skënderbeun për mediat turke para ndeshjes Skënderbeu-Besiktas, në Europa League. 

"Skënderbeu është ekip serioz dhe hiç ndeshjen me Dinamo Zagrebin, ata nuk dinë për humbje si vendas" ka thënë Sensoy për Sabah-un sot.

"Olayinka dhe Progni, janë të rrezikshëm," ka shtuar ish trajneri i Kukësit dhe Bylisit, citon gazeta. 

Nëse Besiktasi nuk e merr seriozisht këtë ndeshje mund të ketë probleme, ka vlerësuar ndër të tjera Sensoy.GRUPI D

Juve përmbys Cityn

15 September, 2015 @22:23

​Skuadra e Juventusit është kthyer me tre pikë nga Anglia, në përballjen e vështirë ndaj Manchester Cityt. Ekipi italian ka shënuar…

GRUPI C

Griezmann ngrin turqit

15 September, 2015 @22:22

Kampioni i Turqisë, Galatasaray, është treguar i plogësht në përballje me spanjollët e Atletico Madridit. Të udhëhequr nga mesfushori ofansiv, Antoine…

GRUPI B

United befasohet në Holandë

15 September, 2015 @22:22

​Trajneri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, ka përjetuar një natë të keqe në shtetin ku është lindur, pasi ekipi i…

UEFA SUSPENDON

Ekipit rus i ndalohen garat evropiane

18 October, 2018 @12:28

Skuadra e elitës së Rusisë, nuk do të mund të merr pjesë në garat evropiane në dy stinorët e radhës.…

NUMRAT E EKIPEVE NË UEFA

UEFA zyrtarizon numrin e ekipeve të Kosovës për stinorin 2019/20

Foto: uefa.com

2 October, 2018 @13:19

UEFA përmes një komunikate zyrtare i ka bërë të ditur FFK-së se në edicionin 2019/20 të garave të saja, do…

ZYRTARE

Vazhdon zgjerimi i sistemit VAR

27 September, 2018 @12:39

Pas suksesit në Kupën e Botës dhe në disa liga të caktuara ku po përdoret, sistemi VAR vitet e ardhshme…

SHQIP NË BOTË

Kololli ia dhuron fitoren Zürichut

20 September, 2018 @22:53

Me një gol të Benjamin Kolollit nga pika e bardhë, skuadra e Zürichut arriti të shënojë fitore 0-1 në ndeshjen…

EUROPA LEAGUE

Europa League, lista e ndeshjeve të sontme

20 September, 2018 @13:28

Pas dy ditëve me Champions League, sonte fillon gara e dytë më e rëndësishme evropiane për klube, Europa League. Më…

Të gjitha lajmet nga Europa League