Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Foto: chelseafc.com

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean


18 July, 2021 @18:23

Sulmuesi i ri i Shqipërisë, Armando Broja, që kaloi stinorin e kaluar si huazim te Vitesse Arnhem në Holandë, ka nënshkruar kontratë të re dhe afatgjate me ekipin londinez, kampion aktual të Evropës, Chelsea.

Broja 19-vjeçar ka shënuar 11 gola për Vitessen në stinorin e kaluar ku ka luajtur 34 ndeshje përgjatë stinorit 2021/22, ndërsa arriti edhe finalen e Kupës së Holandës KNVB Cup, duke u mposhtur nga Ajaxi aty.

“Kampanjën 2020/21 ai e përfundoi si njëri ndër tinejxherët me më së shumti gola të shënuara,” ka shkruar faqja zyrtare e Chelseat sot në njoftimin e zyrtarizimit të lajmit për vazhdim të kontratës me sulmuesin e kombëtares shqiptare.

Broja ka nënshkruar me Chelsean deri në qershor të vitit 2026.

“Jam shumë i lumtur që kam nënshkruar kontratë të re me Chelsean. Kam kaluar momente të veçanta në klub, duke nisur nga Akademia deri në debutimin në ekipin senior, para se të shkojë për të marrë përvojë në Holandë. Dua të ndërtoj edhe më këtë besim duke u rritur si lojtar dhe duke ndikuar për të mirë në lojën e Chelseat në vitet që vinë,” ka thënë shqiptari i lindur në Berkshire të Anglisë që në ditën e 10 të shtatorit të këtij viti do t’i mbush të 20-tat.

Përndryshe Broja në kuadër të kombëtares ka qenë pjesë e grupmposhave U19 (3 ndeshje, 1 gol), U21 (3 ndeshje, 1 gol) dhe prej vitit 2020 është te seniorët, ku ka regjistruar gjashtë paraqitj me kuqezinjtë.


FEYENOORD

Feyenoord përforcohet me ish-golashënuesin e Eredivisies

International

Feyenoord përforcohet me ish-golashënuesin e Eredivisies

17/07/21 @ 20:56

MIQËSORE

10 gola nga Lazio në miqësore, shënon edhe Muriqi

International

10 gola nga Lazio në miqësore, shënon edhe Muriqi

17/07/21 @ 20:42

LAZIO

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

17/07/21 @ 18:04

BALLKANI NE PERGATITJE

Ballkani stërvitjet me biçikleta

FFK Superliga

Ballkani stërvitjet me biçikleta

17/07/21 @ 14:19

LAZIO NEWS

Sarri mbron Muriqin nga përqeshjet

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Sarri mbron Muriqin nga përqeshjet

17/07/21 @ 13:44

ZYRTARE

Giroud në Milan, kompletohet transferi

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud në Milan, kompletohet transferi

17/07/21 @ 13:07

FIFA

Skuadra e Ismajlit dënohet me 4 afate kalimtare

Serie A

Skuadra e Ismajlit dënohet me 4 afate kalimtare

17/07/21 @ 12:14

NORWICH CITY

Farke flet për Rashicën pas miqësores së parë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Farke flet për Rashicën pas miqësores së parë

17/07/21 @ 10:23

MIQËSORE

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

16/07/21 @ 18:58

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Kombëtarja/International

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

08/06/21 @ 20:01

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30

FSHF

Ditëlindja e 91-të e Federatës

Kombëtarja

Ditëlindja e 91-të e Federatës

06/06/21 @ 14:24

UELLSI - SHQIPËRIA

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

Kombëtarja

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

05/06/21 @ 19:31

UELLSI - SHQIPËRIA

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

Kombëtarja

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

05/06/21 @ 18:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

05/06/21 @ 16:49


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja