Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIFA

Skuadra e Ismajlit dënohet me 4 afate kalimtare

Skuadra e Ismajlit dënohet me 4 afate kalimtare


17 July, 2021 @12:14

Skuadra e mbrojtësit shqiptar, Ardian Ismajlit, Spezia, është dënuar rëndë nga FIFA.

Për shkak të transferimit ilegal të lojtarit nigerian Umar Sadiq, i cili ishte nën 18 vjeç, FIFA ka dënuar skuadrën italiane me 4 afate kalimtare ose për 2 sezona të plota.

FIFA gjithashtu skuadrën në fjalë e dënoi me 500 mijë franga.

Spezia nga ky transferim kishte përfituar 3 milionë euro.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A