Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAN UTD - LEEDS UTD

Bruno hattrick, Pogba 4 asiste —  shkëlqen Man. United

Bruno hattrick, Pogba 4 asiste —  shkëlqen Man. United


14 August, 2021 @15:10

Manchester United ka nisur stinorin 2021/22 në Premier Ligë, shkëlqyeshëm. Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer ka fituar bindshëm dhe me lojë fantastike skuadrën e Leeds Unitedit duke e mposhtur sot në Old Traffordin me plotë shikues, 5-1 [Bruno Fernandes 30, 54, 60, Greenwood 52, Fred 68 — Ayling 48].

Brilanca e Unitedit u pa që në fillim të ndeshjes, ndërsa portugezi Bruno Fernandes ka shënuar golin e parë të stinorit për ekipin e tij.

Bruno Fernandes

Sidoqoftë, mysafirët barazuan me t’u kthyer në pjesë të dytë përmes Luke Ayling. Por gëzimi i mysafirëve ishte i shkurtër, pasi që nxënësit e Solskjaerit vazhduan me ritmin e njëjtë dhe me një fjalë shkyen portën e Ilan Meslierit të Leedsit, duke shënuar edhe 4 herë të tjera.

Yjet e ndeshjes në Old Trafford sot ishin Bruno Fernandes që shënoi hat-trick për ekipin e tij, ndërsa Paul Pogba dha 4 asistime për bashkëlojtarët e tij në përballjen e fituar për të nisur mbarë stinorin e ri të Premiershipit.

Paul Pogba

Pogba u bë lojtari i parë në histori të Unitedit që bëri 4 asistime në një ndeshje të Premier Ligës, duke shënuar rekord.

Ndërsa në pjesë të dytë për ekipin debutoi Jadon Sancho i ardhur nga Borussia Dortmund, që u fut në lojë në vend të Anthony Martialit në minutën e 75 të ndeshjes.

Fernandes Bruno

E Bruno në anën tjetër është bërë lojtari i parë që shënon hattrick në ndeshjen e parë të stinorit në Premier Ligë.

 


BARCELONA

Pique ulë rrogën për të regjistruar Manajn në LaLiga

La Liga

Pique ulë rrogën për të regjistruar Manajn në LaLiga

14/08/21 @ 14:07

A&N

Jaupaj zyrtarizohet te A&N, pritet edhe një tjetër përforcim

FFK Liga e parë/Transfere

Jaupaj zyrtarizohet te A&N, pritet edhe një tjetër përforcim

14/08/21 @ 13:22

11-SHET STARTUESE

Ole lë Sanchon në bankë, befason me sulmuesin

Premier League

Ole lë Sanchon në bankë, befason me sulmuesin

14/08/21 @ 12:38

E FUNDIT

Real Madrid përgënjeshtëron ndërrimin e ligës!

Premier League/La Liga

Real Madrid përgënjeshtëron ndërrimin e ligës!

14/08/21 @ 12:20

LIGA e PARË

Onixi transferon gardianin prizrenas

FFK Liga e parë/Transfere

Onixi transferon gardianin prizrenas

14/08/21 @ 00:18

SHQIP në BOTË

Paqarada 90 minuta, St.Pauli kryeson pa humbje

International

Paqarada 90 minuta, St.Pauli kryeson pa humbje

13/08/21 @ 23:06

SHQIP në BOTË

Dresevic fillon me fitore Eredivisien, e mbanë portën e paprekur

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dresevic fillon me fitore Eredivisien, e mbanë portën e paprekur

13/08/21 @ 23:01

PREMIER LEAGUE

Fitorja historike e Brentfordit, befasojnë Arsenalin

Premier League

Fitorja historike e Brentfordit, befasojnë Arsenalin

13/08/21 @ 22:53

11-SHET STARTUESE

Ole lë Sanchon në bankë, befason me sulmuesin

Premier League

Ole lë Sanchon në bankë, befason me sulmuesin

14/08/21 @ 12:38

E FUNDIT

Real Madrid përgënjeshtëron ndërrimin e ligës!

Premier League/La Liga

Real Madrid përgënjeshtëron ndërrimin e ligës!

14/08/21 @ 12:20

PREMIER LEAGUE

Fitorja historike e Brentfordit, befasojnë Arsenalin

Premier League

Fitorja historike e Brentfordit, befasojnë Arsenalin

13/08/21 @ 22:53

KOLUMNE

5 për fundjavë! - e para e sezonit

Premier League/La Liga/Analiza

5 për fundjavë! - e para e sezonit

13/08/21 @ 15:43

CHELSEA

Lukaku rekord transfer i Chelseat

Premier League/Transfere

Lukaku rekord transfer i Chelseat

12/08/21 @ 19:09

MEDIA TALK

City përgatit shifrën e parefuzueshme për Kane

Premier League/Transfere

City përgatit shifrën e parefuzueshme për Kane

12/08/21 @ 17:39

SULMUESI I RI ANGLEZ

Ishte nisur për Romë, por gjindet në listë për Superkupë

Premier League/Serie A

Ishte nisur për Romë, por gjindet në listë për Superkupë

11/08/21 @ 10:59

PREMIER LEAGUE

Armando Broja kalon te Southampton

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Armando Broja kalon te Southampton

10/08/21 @ 10:55

MEDIA TALK

Chelsea para rekord-transferit

Premier League/Transfere

Chelsea para rekord-transferit

09/08/21 @ 13:51

COMMUNITY SHIELD

Leicester starton me Kupë, fiton Community Shield pas 50 viteve

Premier League

Leicester starton me Kupë, fiton Community Shield pas 50 viteve

07/08/21 @ 22:00


 
Të gjitha lajmet nga Premier League