Të gjitha lajmet

ADVENTURE

Bubble Soccer atraksion shoqëror

Foto & Video: http://bubblesoccerkosovo.com/

Bubble Soccer atraksion shoqëror

1 July, 2018 @11:08

Saktë nuk dihet, por me qindra terrene të mbyllura (ku luhet me termine) të futbollit janë gjithandej nëpër Kosovë. E aty zakonisht luhet futbolli, ose siç njihet në terme lokale, futboll i vogël.

Por, kësaj radhe ka risi. Një lojë që aplikohet shumë në Zvicër është sjellë edhe në Kosovë. Quhet Bubble Soccer, ndërsa me një telefonatë edhe ju mund ta shijoni këtë aktrakcion.

Bubble Soccer

Personat futen nëpër ballona të mëdhenjë, ndërsa këmbët i kanë të lira. Vishen të dyja ekipet e pastaj show-i fillon. Kompania Bashtash ka në dispozicion të gjitha paisjet, ndërsa ato mund t’i merrni kudo në Kosovë e për të parë edhe më shumë se si duket e bëhet kjo, porositini.

BubbleSocer

Për më tepër vizitoni http://bubblesoccerkosovo.com/

FINALE KRYEQYTETASE NË FUTSALL

Dy Prishtina në finale të Kupës

Foto: PrishtinaFutsal/fb

14 February, 2020 @14:35

Dy skuadrat e kryeqytetit, Mabetex Prishtina dhe Prishtina 01, do të ballafaqohen në finale të Kupës së Kosovës në futsall.…

FUTSALL

Prishtina, fituese e Kupës së Qyteteve

Foto: FC Prishtina 01

9 February, 2020 @12:45

Është mbajtur turneu tradicional “Kupa e Qyteteve “ për nder të heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, që…

FUSTALL

Pas eliminimit, “duhanxhinjtë” përjashtohen nga reprezentacioni

6 February, 2020 @0:27

Pas eliminimit “ekspres” nga kualifikimet e raundit të parë të ciklit për Kampionatin Evropian 2022, Këshilli për çështje emergjente të…

UEFA FUTSAL

Shqipëria fiton grupin, kualifikohet

Foto: FSHF/fb

1 February, 2020 @22:00

Reprezentacioni i Shqipërisë në futsall me fitoren e sontme ndaj Bullgarisë 4-1 ka kryer Grupin D kualifikues si fitues…

UEFA FUSTAL

Me humbjen e thellë nga Gjeorgjia, Kosova eliminohet

Foto: FFK

1 February, 2020 @20:57

Për ekipin e Kosovës në futsall, ka përfunduar ëndrra e kalimit tutje në kualifikime për të synuar evropinanin. Pas…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga