Të gjitha lajmet

ADVENTURE

Bubble Soccer atraksion shoqëror

Foto & Video: http://bubblesoccerkosovo.com/

Bubble Soccer atraksion shoqëror

1 July, 2018 @11:08

Saktë nuk dihet, por me qindra terrene të mbyllura (ku luhet me termine) të futbollit janë gjithandej nëpër Kosovë. E aty zakonisht luhet futbolli, ose siç njihet në terme lokale, futboll i vogël.

Por, kësaj radhe ka risi. Një lojë që aplikohet shumë në Zvicër është sjellë edhe në Kosovë. Quhet Bubble Soccer, ndërsa me një telefonatë edhe ju mund ta shijoni këtë aktrakcion.

Bubble Soccer

Personat futen nëpër ballona të mëdhenjë, ndërsa këmbët i kanë të lira. Vishen të dyja ekipet e pastaj show-i fillon. Kompania Bashtash ka në dispozicion të gjitha paisjet, ndërsa ato mund t’i merrni kudo në Kosovë e për të parë edhe më shumë se si duket e bëhet kjo, porositini.

BubbleSocer

Për më tepër vizitoni http://bubblesoccerkosovo.com/

UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE

Liburni barazon në ndeshjen e parë

TOPSPORTI / A.P

9 October, 2019 @17:54

Në ndeshjen e parë në kuadër të UEFA Futsal Champions League Main Round, që po zhvillohet në Bjellorusi dhe ku…

NDESHJA E DYTË: PRISHTINA - LIBURNI

Fiton edhe në Prishtinë, Liburni kampion i Kosovës!

Foto: V.B për TopSporti

6 June, 2019 @22:14

Pas fitores me rezultat 3-2 në ndeshjen e parë finale në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka fituar edhe ndeshjen…

SUKSESI I PRIZRENASIT

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

Duke festuar triumfin historik. Trajneri Beni Simitçiu/ Foto: fb

5 June, 2019 @10:42

Skuadra e Spartës së Pragës në futsall me fitore 3-0 në serinë finale të playoffit të futsallit të Çekisë, ka…

DUELI I PARË FINAL

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

Foto: FCLiburn/fb

3 June, 2019 @0:14

Skuadra gjakovare Liburn, ka mposhtur Prishtinën në duelin e parë të super finales së futsallit të Kosovës. Gjakovarët kanë…

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga