Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Swansea, destinacion i radhës për Celinën?

Foto: ipswich official/fb

Swansea, destinacion i radhës për Celinën?

19 July, 2018 @23:21

Futbollisti i krahut të reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, që është lojtar i Manchester Cityt dhe stinorin e kaluar ka qenë i huazuar te Ipswich Town, mund të përfundojë në Swansea City. Njoftimin e ka bërë të ditur MCFC Watch sot, duke u bazuar në artikujt e Manchester Evening News dhe Daily Mail. Ardhja e Riyad Mahrezit është thënë të jetë njëra ndër arsyet pse nuk do të ketë vend për Celinën në ekip. Por, City nuk dëshiron t'i humb talentët e vetë dhe me shitjen prej 3-4 milionë funtave, do të kërkojë që në kontratë të jetë edhe mundësia për ri-blerje të lojtarit dhe ri-shitjes. City më parë kishte shitur spanjollin e ri Pablo Maffeo në drejtim të Stuttgartit për 10 milionë euro, mirëpo në kontratë kanë mundësinë për ri-blerjen e lojtarit për 20 milionë dhe në rast se Stuttgart ia shet dikujt tjetër, 25% të fitimit nga transferi do t'i takojnë kampionëve të fundit të Anglisë. Celina 21 vjeç kishte pasur stinor të mirë te Ipswich, duke shënuar 7 gola në 32 paraqitje.

LIVERPOOL

Zyrtarizohet Alisson Becker

Foto: liverpoolfc.com

19 July, 2018 @23:05

Liverpool para pak çastesh ka zyrtarizuar blerjen e fundit në skuadër. Portieri i Brazilit dhe i Romës deri tash, Alisson…

BIANCONERI

Juventus shet krejt biletat sezonale

Foto: juventus/fb

19 July, 2018 @22:42

Nuk ka të ndalur. Juventus ka bërë të ditur se ka shitur të gjitha biletat sezonale të ekipit. Faqja zyrtare…

PRISHTINA - FOLA ESCH

Përkundër super Bekajt, Prishtina eliminohet

19 July, 2018 @21:41

Ka qenë portieri i Prishtinës dhe i reprezentacinoit U21 të Kosovës, Visar Bekaj, që ka mbrojtur tre penallti, por bashkëlojtarët…

LAÇI - ANORTHOSIS

Laçi kualifikohet, arrin gjysmë milioni

Fotot: Anorthosis Official/fb

19 July, 2018 @21:29

Skuadra e Laçit me fitore ndaj Anorthosis Famagustës qipriote sot 1-0 ka arritur të kalojë raundin e parë kualifikues…

NË DRENAS

3 përforcime nga Feronikeli

Foto: feronikeli/fb

19 July, 2018 @17:06

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, pak më parë i zyrtarizoi 3 përforcime të reja të skuadrës. a

ME POROSI

Fanella e personalizuar e Kosovës, mbi 110€

BOROZANI/ G. P.

19 July, 2018 @14:33

Kompania që ka marrë të drejtën për prodhimin e fanellave të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Fourteen, ka hedhur sot…

THIBAUT COURTOIS

Portieri i ri i Realit?

19 July, 2018 @0:39

Real Madrid është në bisedime të avancuara me portierin belg, Thibaut Courtois, ka bërë të ditur Sky Sports. Portieri më…

ADRIEN RABIOT

Barça pranë mesfushorit të Parisit

19 July, 2018 @0:17

Barcelona ka arriur marrëveshje personale me mesfushorin parisien, Adrien Rabiot, ka shkruar pak më parë Mundo Deportivo. Pas arritjes së…

ADNAN JANUZAJ

Mund të kthehet në Premier Ligë

19 July, 2018 @0:04

Mesfushori i krahut te Real Sociedadi, Adnan Januzaj, mund të kthehet në Premier Ligë, ka bërë të ditur The Mail…

EMIN BAJRAMI

Pas një dekade lë Hajvalinë

18 July, 2018 @23:57

Trajneri i deritashëm i Hajvalisë, Emin Bajrami, duke falenderuar ekipin e tij me të cilin punoi për dhjetë vitet e…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

MANCHESTER UNITED

Rritje rroge për Shawin

18 October, 2018 @14:39

Mbrojtësi i majtë i Manchester Unitedit, Luke Shaw, ka nënshkruar kontratë të re 5 vjeçare me ekipin e tij. …

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

Të gjitha lajmet nga Premier League