Të gjitha lajmet

EMIN BAJRAMI

Pas një dekade lë Hajvalinë

Pas një dekade lë Hajvalinë

18 July, 2018 @23:57

Trajneri i deritashëm i Hajvalisë, Emin Bajrami, duke falenderuar ekipin e tij me të cilin punoi për dhjetë vitet e kaluara, herë si trajner i parë, herë si ndihmës, ka bërë të ditur se është bërë trajner i ri i Bashkimit të Koretinit në Ligë të Parë.

Bajrami ka premtuar disiplinë dhe sukses për ekipin e tij të ri, që do të synojë për herë të parë në histori të klubit Superligën.

Bashkimi i Koretinit debutoi stinorin e kaluar në Ligë të Parë të Kosovës duke e përfunduar atë në pozitë të shtatë të klasifikimit me 40 pikë nga 30 ndeshje, prej të cilave shënoi 11 fitore.

Në anën tjetër, Hajvalia, që vetëm tre vite më parë ka qenë nënkampione e Kosovës, tashmë ka humbur statusin e ekipit të Ligës së Parë, duke rënë në të dytën.

DREJT LARGIMIT?

Kapiteni i Milanit në shitje

Foto: acmilan.com

18 July, 2018 @23:52

Raportet nga mediat italiane thonë se Milan është i gatshëm ta shesë futbollistin Leonardo Bonucci, që erdhi me plotë bujë…

NEROAZZURI

Inter mposhtet dhe humb Nainggolanin

18 July, 2018 @23:46

Skuadra e Interit nuk ka kaluar mirë në miqësoren e sotme të zhvilluar ndaj ekipit zviceran, Sion. Përveç disfatës…

KTHEHET LEGJENDA

Zola në Chelsea

Foto: chelseafc.com

18 July, 2018 @23:26

Legjenda e dikurshme e futbollit italian dhe e Chelseat, Gianfranco Zola, i kthehet ekipit të kaltër nga Londra për tu…

MUNGON

Ylli i Liverpoolit do të mungojë tërë stinorin 18/19

18 July, 2018 @21:00

Mesfushori i Liverpoolit dhe i Anglisë, Alex Oxlade-Chamberlain pritet që të mungojë përgjatë pjesës më të madhe të stinorit 2018/19,…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

JEFFERSON LOPES

Ish lojtari i Kukësit, në Gjilan

18 July, 2018 @17:27

Mesfushori i dikurshëm i Kukësit, Jefferson Lopes, është bërë anëtar i ri i Gjilanit, ka bërë të ditur vetë klubi…

ALISSON

Liverpool thyen rekordin botëror për transferin e portierit

18 July, 2018 @15:31

Ekipi anglez, Liverpool ka rënë dakord me ekipin italian, Roma, për një shumë prej 70 milionë eurove dëmshpërblim për blerjen…

SISTEMI DIGJITAL I GARAVE

FFK thërret administratorët e klubeve

Foto: FFK

18 July, 2018 @14:34

Me qëllim të implementimin të sistemit digjital të garave, FFK organizon trajnim për përdorimin e këtij sistemi. Trajnimi për administratorët…

VIDEO

Punimet vazhdojnë te Arena Kombëtare

18 July, 2018 @14:25

Fedarata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka publikuar videon e re ku shihet gjendja aktuale e punëve në Arenën Kombëtare. …

EUROPA LEAGUE

Drita vazhdon rrugën në Europa League

18 July, 2018 @11:26

Pas eliminimint nga Champions League, duke u mposhtur nga skuadra e Malmös, nuk ka përfunduar aventura e europës për kampionen…

MIQËSORE

Super test për Vëllaznimin gjatë pushimit të ligave

Foto: KFVellaznimi/fb

19 March, 2019 @12:30

Skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës do të ketë një ndeshje miqësore tepër të rëndësishme përgjatë pushimit të ligave, për shkak…

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi del nga fundi i tabelës

Foto: KFBashkimi/fb

17 March, 2019 @17:13

Skuadra e Bashkimit të Koretinit me fitoren e sotme të madhe dhe tejet të rëndësishme ndaj Trepçës, 1-0, ka dalë…

RAMIZ SADIKU - VËLLAZNIMI

Dobët jashtë shtëpisë, hap prapa për Vëllaznimin

Foto: KF Vëllaznimi

16 March, 2019 @15:03

Vazhdon forma e dobët e Vëllaznimit në ndeshjet jashtë shtëpisë. Skuadra gjakovare, që këtë sezon ka vetëm 2 fitore në…

ISTOGU - BESA

Besa fantastike, merr kreun e klasifikimit

Foto: FC Besa

16 March, 2019 @15:02

Në takimin e zhvilluar sot në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog, skuadra e Besës ka shënuar fitore të thellë ndaj…

XHIRO XX

Orari i ndeshjeve në Ligën e parë (XX)

14 March, 2019 @14:09

Këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e 20, në Ligën e parë të Kosovës në futboll.  Orari i ndeshjeve të fundjavës: …

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë