Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DREJT ÇEREKFINALEVE

Buletini 16: Gërshëra e Shaqirit

Buletini 16: Gërshëra e Shaqirit


Buletini i 16 i EURO2016

26 June, 2016 @10:33

ELIMINIMI I ZVICRËS

Për Zvicrën dhe shqiptarët e kësaj skuadre, ndeshja me Poloninë ishte e fundit në EURO 2016. Megjithëse në lojë ishin paksa më të mirë se polakët, ata ishin të pafat në ekzekutimin e penalltive.

SUPERGOLI I SHAQIRIT

Sigurisht, goli më i bukur i shënuar deri më tani dhe patjetër që vlen të shikohet edhe njëherë.

 


REAGIMI I FEDERERIT

Për golin e Shaqirit reagoi edhe tenisti i njohur botëror, Roger Federer, i cili shprehu reagimin e tij me këtë cicërimë.

SHAQUIRI!

Këngëtarja e njohur botërore, Shakira, i ka marrë për vete meritat e golit të Xherdan Shaqirit për shkak të ngjashmërisë së emrit. Ajo ka thënë se kjo është hera e parë që një çift (Pique-Shakira) shënon në një Europian.

...Dhe më pas filluan edhe Troll’at!

DANEZO-SHQIPTARI PËR ZVICERANO-SHQIPTARIN!


Ndërsa reprezentuesi shqiptar i Danimarkës, Riza Durmisi, cicëroi me flamurin shqiptar për golin e Shaqirit.

BLASZCZYKOWSKI

Sa herë që ka shënuar ai, Polonia nuk ka pësuar humbje dhe ky fakt vazhdon të mbetet ende.

TË PANDALSHMIT

Irlanda Veriore edhe pse është eliminuar tashmë ka lënë gjurmë në EURO 2016, falë tifozëve që nuk ndaleshin për asnjë çast.


BABË E BIJË

Ylli i Uellsit, Gareth Bale, fitoren ndaj Irlandës Veriore e festoi në fushë së bashku me vajzën e tij.


AVOKADOJA IA QËLLOI!

Fituesin e ndeshjes Kroaci-Portugali dikush e dinte paraprakisht. E ajo ishte avokadoja!


RESPEKT PËR BASHKËLOJTARIN

Cristiano Ronaldo ishte ai që e ngushëlloi bashkëlojtarin e tij në Real Madrid, Luka Modricin, i cili nuk arriti t’i ndalë lotët pas humbjes dramatike të Kroacisë ndaj Portugalisë.

PËRSHKRIMI I NDESHJES

Më shumë se 90 minuta pa asnjë goditje në portë dhe në fund një gol në vazhdime që e përcaktoi fituesin. Ndryshe nuk mund të përshkruhej një ndeshje e tillë e mërzitshme sikurse ajo ndërmjet Kroacisë dhe Portugalisë.

MESAZH NGA HOLANDEZËT

Në ndeshjen Kroaci-Portugali ishin të pranishëm edhe disa tifozë holandezë, të cilët dhanë mesazh se qysh pas dy viteve do t’i kthehen turneve madhore.

CICËRIMA E DITËS

Se çfarë popolli me fat jemi, tregon kjo cicërimë!


1/8

Quaresma çon Portugalinë në çerekfinale

UEFA Euro 2016

Quaresma çon Portugalinë në çerekfinale

25/06/16 @ 23:30

1/8

Formacionet zyrtare: Kroaci-Portugali

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Kroaci-Portugali

25/06/16 @ 20:03

FAKT

Polonia e pamposhtur me Blaszczykowskin

UEFA Euro 2016

Polonia e pamposhtur me Blaszczykowskin

25/06/16 @ 19:56

1/8

Uellsi, çerekfinalisti i dytë

UEFA Euro 2016

Uellsi, çerekfinalisti i dytë

25/06/16 @ 19:48

XHERDAN SHAQIRI

E meritonim të shkojmë tutje

UEFA Euro 2016

E meritonim të shkojmë tutje

25/06/16 @ 18:44

1/8

Nuk mjafton super Shaqiri, Polonia në çerekfinale

UEFA Euro 2016/Sportistë shqiptarë në botë

Nuk mjafton super Shaqiri, Polonia në çerekfinale

25/06/16 @ 17:46

MILOT RASHICA

Rashica i kthehet ekipit

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica i kthehet ekipit

25/06/16 @ 17:32

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016