Të gjitha lajmet

DUELI I BARAZHIT

Caktohet data e barazhit, Rahoveci - Ramiz Sadiku

Foto: KFRahoveci/fb

Caktohet data e barazhit, Rahoveci - Ramiz Sadiku

28 May, 2019 @16:43

Sot është hedhur shorti i barazhit për Ligë të Parë të Kosovës në futboll, ku përveç çiftit Bashkimi - Dardana, çifti tjetër është bërë Rahoveci - Ramiz Sadiku.

Ramiz Sadiku përfundoi Ligën e Parë në pozitën e 13 dhe do të luftojë për të ruajtur statusin e saj ndaj Rahovecit, që vjen nga Liga e Dytë Grupi A.

Përballja do të zhvillohet në Mitrovicë, në stadiumin Riza Lushta, ndërsa ndeshja do të luhet të hënën më 3 qershor me fillim prej orës 16:00.

TABELA E LIGËS SË PARË

Ndeshja do të përcaktojë fituesin atë ditë. Pra, nëse nuk ka fitues përgjatë 90 minutave, dueli shkon në vazhdime, e pastaj në rast nevoje edhe penallti.

Cilido ekip që e fiton duelin do të luajë në stinorin 2019/20 në Ligë të Parë, ndërsa humbësi në Ligë të Dytë.

Rahoveci në stinorin 2017/18 kishte rënë nga Liga e Parë në të Dytën dhe synon rikthimin e menjëhershëm.

DUELI I BARAZHIT

Caktohet data e barazhit, Bashkimi-Dardana

28 May, 2019 @15:10

Skuadra e Bashkimit të Koretinit që përfundoi në pozitën e 14 të Ligës së Parë të futbollit të Kosovës, ka…

BARAZHI

Caktohet data e ndeshjes Gjilani - Besa

24 May, 2019 @21:40

Është caktuar data e ndeshjes së barazhit në mes të Gjilanit dhe Besës. Dueli në mes të Gjilanit dhe Besës…

SIPAS VITEVE DHE SHIFRAVE

Të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës

24 May, 2019 @15:02

Para finales së Kupës së Kosovës në futboll, që luhet sonte në Fadil Vokrri të Prishtinës dhe takohen Feronikeli…

ONIX - VUSHTRRIA

Festa e kampionit, kryhet me fitore

19 May, 2019 @18:54

Vushtrria titullin e kampionit të Ligës së Parë dhe inkuadrimin në Superligë e festoi me fitore, kur në pjesë të…

PLAY OUT

Caktohen çiftet e barazhit

19 May, 2019 @18:38

Pas ndeshjeve të përfunduara sot në Superligë, janë caktuar edhe çiftet e barazhit. Mes vete për të mbetur apo ngjitur…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë