Të gjitha lajmet

VIDEO

Çekiçi bënë të pamundurën, shënon nga goditje e lirë në kënd të vdekur

Çekiçi bënë të pamundurën, shënon nga goditje e lirë në kënd të vdekur


10 January, 2021 @16:01

Mesfushori kuqezi, Endri Çekiçi, ka shkëlqyer sot me skuadrën e tij nga Superliga e Turqisë, Ankaragucu.

Çekiçi në ndeshjen kundër Basaksehirit ka shënuar një supergol në minutën 20’, duke e tundur portën e kundërshtarit nga goditja e lirë dhe prej një pozitë fare të papërshtatshme për të shënuar.

Megjithatë goli i Çekiçi nuk e ndihmoi skuadrën e tij të shpëtojë nga humbja, pasi që Basaksehir fitoi me rezultat 2-1.

Në këtë ndeshje për Ankaragucu luajti edhe mesfushori i Kosovës, Idriz Voca, i cili u inkuadra në lojë në minutën 55’, minutë kjo në të cilën u zëvendësua edhe Çekiçi.

MEDIA TALKS

Manaj mund të kthehet në Itali, e kërkojnë dy skuadra

20 January, 2021 @14:23

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Rey Manaj, mund të rikthehet në Itali ku ka bërë karrierë më parë. Sipas Gianluca Di…

TRANSFER

Zyrtare: Taulant Seferi transferohet në Shqipëri

4 January, 2021 @22:58

Kampioni i Shqipërisë, Tirana, ka bërë goditjen e madhe në afatin kalimtar të janarit. Ekipi bardheblu ka shtuar në radhët…

SHQIP NË BOTË

50 talentët e së ardhmes, në listë edhe mbrojtësi shqiptar

3 January, 2021 @11:14

Me të filluar viti 2021, UEFA ka publikuar në webfaqen e vet listën e 50 talentëve premtues në botën e…

BUNDESLIGA

Freiburgu i Abrashit vazhdon me fitore

2 January, 2021 @17:48

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, ka vazhduar të regjistrojë rezultate pozitive edhe këtë javë në Bundesligën gjermane. Ekipi i…

TURQI

Voca e Çekiçi mposhtin Topallin

2 January, 2021 @16:28

Java 15 në Superligën e Turqisë solli përballjen shqiptare ku skuadra Ankaragucu e dyshes Idriz Voca dhe Endri Cekici, u…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja