Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHELSEA - PALACE

Chelsea e nis fuqishëm, debutuesi me gol

Chelsea e nis fuqishëm, debutuesi me gol


14 August, 2021 @18:07

Chelsea ka niisur stinorin e ri në Premier Ligë fuqishëm, duke vënë kandidaturë për titull që në ditën e parë me vendosmërinë e treguar në lojë.

Të përzgjedhurit e Thomas Tuchel janë treguar të pagabueshëm në mbrojtje, derisa kanë shënuar 3 herë për t’i dhënë “mirëseardhje” me humbje Patrick Vieiras në Premier Ligë si trajner.

Pas golit të parë të Marcos Alonso përmes gjuajtjes së lirë, dominanca e Chelseat ka vazhduar, ndërsa Vieira që s’kishte humbur asnjëherë ndaj Chelseat si lojtar, ka parë nga afër fuqinë e skuadrës kampione të Evropës.

Christian Pulisic çoi epërsinë në 2, ndërsa debutuesi në Premier Ligë Trevoh Chalobah ka shfrytëzuar mundësinë për të dhënë rezultatin përfundimtar të ndeshjes me 3-0 [Marcos Alonso 27, Pulisic 40, Chalobah 58] përfundimtare.

 


 
Të gjitha lajmet nga Premier League