Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LEICESTER - WOLVES

Leicester rrëmben 3 pikëshin me Vardyn

Leicester rrëmben 3 pikëshin me Vardyn


14 August, 2021 @18:00

Ish-kampioni i Premier Leagues, Leicester City, e mposhti Wolvesin me rezultat minimal 1-0 dhe e hapi stinorin në Premier League me fitore.

Golashënuesi i vetëm në ndesje ishte sulmuesi me përvojë Jamie Vardy, që shënoi në minutën e 41’ të ndeshjes.

Leicester City me këtë fitore u bo skuadra e parë pas 8 viteve që arriti fitore kundër Wolvesit, derisa humbja e fundit e ujqve ishte kundër Leeds United (2012/13).

Leicester në xhiron e dytë do të përballet me West Hamin, kurse Wolves me Tottenhamin.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League