Të gjitha lajmet

TRUE BLUE

Chelsea, më i kaltër se Schalke

REUTERS

Chelsea, më i kaltër se Schalke

22 October, 2013 @23:11

Ekipi i Jose Mourinhos sonte ka qenë në një frymë krejt tjetër në krahasim me ndeshjet e parë të këtij grupi në Ligë të Kampionëve. 

 

Vetë udhëtimi te lideri i grupit dhe mundësia për t’ua shkaktuar atyre humbjen e parë i ka dhënë zemër nxënësve të portugezit - të cilët kanë kaluar lehtë ndaj kundërshtarit gjerman sonte. 

 

Ka qenë sulmuesi më i shtrenjtë në histori të Premier League, Fernando Torres, që ka shënuar dy herë për skuadrën londineze që me këtë fitore marrin epitetin e liderit të Grupit E, duke kaluar pikërisht Schalken. 

 

Derisa kapakun tenxheres ia vuri belgu Eden Hazard me goline tij në minutat e fundit të ndeshjes pas një asistimi të brazilianit Ramires. 

 

Në ndeshjen tjetër të grupit, Basel nuk ka arritur të dalë me fitore nga Rumania. Steaua barazoi në minutën e 88-të të ndeshjes për të shkëputur pikën e parë grupin e vështirë për ata. 

 

Kosovarët Taulant Xhaka dhe Arlind Ajeti u inkuadruan në pjesë të dytë për Baselin, por nuk patën ndonjë ndikim të madh në lojë. GRUPI E, Tabela aktuale

1 Chelsea 6p
2 Schalke 6p
3 Basel 4p
4 Steaua 1p

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

GULFSTREAM G200

Cristiano Ronaldo dhe aeroplani i tij luksoz

6 May, 2020 @18:29

Superylli portugez i futbollit, Cristiano Ronaldo, ditë më parë arriti në Torino për tu karantinuar para se të nis stërvitjet…

MANCHESTER CITY

De Bruyne sinjalizon largimin?

3 May, 2020 @17:54

Premier Liga nuk dihet ende se kur do të rikthehet, mirëpo kjo nuk i ndalë lojtarët që ta planifikojnë të…

BAVARIA

Bayern zyrtarizon kanadezin deri më 2025

SShot: https://fcbayern.com/us

21 April, 2020 @20:16

Futbollisti i talentuar 19 vjeç, kanadezi Alphonso Davies, zyrtarisht ka nënshkruar kontratë të re me Bayern Munchenin deri në qershor…

MEDIA TALK

UEFA dhe ECA pajtohen: ligat në korrik, garat evropiane në gusht

13 April, 2020 @13:59

Lajmi i fundit për mbarëvajtjen dhe organizimin e ndeshjeve të mbetura në të gjitha garat për stinorin e mbetur 2019/20…

Të gjitha lajmet nga Champions League