Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JUVENTUS

Chiesa i palëkundur

Foto: Juve.com

Chiesa i palëkundur


13 July, 2021 @14:03

Që kur është transferuar tek klubi i Juventusit ai ka qenë lojtari kryesor. Njësoj qëndron edhe sot, pas ardhjes së menaxherit të ri të Juve, Massimiliano Allegri.

Federico Chiesa, djali i ish-futbollistit italian, Enrico Chiesa, anëtari i Juventus, ka shkëlqyer edhe përgjatë “EURO 2020”. Ai shënoi dy herë, për t’u shpallur kampion me kombëtaren e Italisë, trofe i cili iu mungonte italianëve që nga viti 1968. Ndërsa gjeti vend edhe në ekipin më të mirë të turneut EURO 2020, pasi që u përfshi në treshen e sulmit bashkë me Romelu Lukakun dhe Raheem Sterlingun.

Çmimi i anësorit italian para fillimit të “EURO 2020”, ka qenë 60 milionë euro, ndërsa pas performancës së tij të shkëlqyer tek kombëtarja e Italisë, çmimi i tij ka shënuar një ngritje, nga 60 në 80 milionë.

Për 23-vjeçarin janë të interesuara shumë klube, sidomos pas “EURO 2020”, por drejtuesit e klubit nga Torino kanë bërë me dije se nuk kanë ndërmend që ta nxjerrin atë në shitje.

Chiesa, është pjesë e klubit të Juventusit, që nga 2020, ku u transferua nga Fiorentina, ndërsa për bianconerët, ai ka zhvilluar 38 ndeshje dhe ka shënuar 14 gola gjithsej.


TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

Europa League

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

13/07/21 @ 23:04

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

PRISHTINA - FERENCVAROS

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

Champions League/International

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

13/07/21 @ 21:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

13/07/21 @ 18:43

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

TOP 11

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

Evropiani/International

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

13/07/21 @ 11:37

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

PLAYER RATINGS @ FINAL

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

Evropiani/Serie A/International

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

12/07/21 @ 00:49

FINALJA EURO2020

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

Evropiani/Serie A/International

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

11/07/21 @ 23:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

11/07/21 @ 19:49

EURO2020

Dita 31, dita e finales

Evropiani

Dita 31, dita e finales

11/07/21 @ 11:52

EURO 2020

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

Evropiani

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

10/07/21 @ 21:19

KAMPIONATI EVROPIAN

Ceferin: Nuk do ta mbështes më formatin e Kampionatit Evropian

Evropiani

Ceferin: Nuk do ta mbështes më formatin e Kampionatit Evropian

10/07/21 @ 13:30


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani