Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Po kërkohet nga disa klube

Foto: Marca Official

Po kërkohet nga disa klube


28 June, 2021 @17:00

Është lojtar i Barçës, por lëndimet e privuan nga suksesi tek skuadra e Barcelonës.

Bëhet fjalë për lojtarin brazilian, Philippe Countinho, i cili ka bërë dy operacione në gju, e që për operacionin e fundit iu desht që të udhëtoj në Brazil.

Javë më parë u raportua se lojtari brazilian ka mbetur askund, por kjo si duket më nuk qëndron. Ish futbollisti i Liverpoolit ka nisur të vëzhgohet nga drejtuesit e klubit italian, AC Milan.

Maldini, drejtori teknik i kësaj skuadre, e do lojtarin brazilian, si zëvendësues të mesfushorit turk, Hakan Çalhanoglu,  iku nga ekipi i Milan, për të shkuar tek rivali lokal i tyre, Inter.

Ndërsa mediat kanë bërë të ditur se pos Milanit që duket më konkret, janë edhe disa skuadra nga Serie A e Bundesliga që po e monitorojnë situatën e Cous, pa bërë të ditur emrat e klubeeve.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A