Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Franca-Zvicra

Foto: squawka

Notat e futbollistëve: Franca-Zvicra


29 June, 2021 @0:20

Zvicra ka bërë befasinë më të madhe deri tash në EURO2020, derisa ka eliminuar pas penalltive kampionin aktual të Botës, Francën.

SKEMA DREJT FINALES

Me këtë, Zvicra ka shënuar historinë e vendit, duke arritur për herë të parë në çerekfinale të një evropiani.

Kurse, sa i përket futbollistëve, notat e tyre sipas Eurosport janë:

FRANCA: Lloris 6, Pavard 5, Kimpembe 5, Varane 6, Lenglet 5, Pogba 8, Kante 7, Rabiot 6, Griezmann 6, Mbappe 6, Benzema 8. REZ: Coman 7, Sissoko 6, Giroud 6, Thuram n/a.

RAPORTI dhe GOLAT

ZVICRA: Sommer 8, Rodriguez 7, Elvedi 8, Akanji 8, Widmer 7, Freuler 7, Xhaka 8, Zuber 8, Shaqiri 7, Embolo 7, Seferovic 8. REZ: Mbabu 8, Gavranovic 8, Fassnacht 7, Vargas 7, Mehmedi 7, Schar 7.


1/8: FRANCA - ZVICRA

Xhaka shkëlqen, Mbappe figura tragjike, Zvicra eliminon Francën!

Evropiani

Xhaka shkëlqen, Mbappe figura tragjike, Zvicra eliminon Francën!

28/06/21 @ 23:50

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kroacia - Spanja

Evropiani

Notat e futbollistëve: Kroacia - Spanja

28/06/21 @ 21:12

KROACIA - SPANJA

Rikthimi i Kroacisë, ndalet në vazhdime nga Spanja

Evropiani

Rikthimi i Kroacisë, ndalet në vazhdime nga Spanja

28/06/21 @ 20:33

11-SHET

Formacionet zyrtare: Franca - Zvicra

Evropiani

Formacionet zyrtare: Franca - Zvicra

28/06/21 @ 19:43

TALENTI

Talenti 16-vjeçar shqiptar, nënshkruan dy kontrata me skuadrën zvicerane

International/Sportistë shqiptarë në botë

Talenti 16-vjeçar shqiptar, nënshkruan dy kontrata me skuadrën zvicerane

28/06/21 @ 17:26

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kroacia - Spanja

Evropiani

Formacionet zyrtare: Kroacia - Spanja

28/06/21 @ 16:50

SUPERIORE

Shqipëri, data e fillimit të Superiores

FSHF Kategoria Superiore

Shqipëri, data e fillimit të Superiores

28/06/21 @ 15:41

1/8: FRANCA - ZVICRA

Xhaka shkëlqen, Mbappe figura tragjike, Zvicra eliminon Francën!

Evropiani

Xhaka shkëlqen, Mbappe figura tragjike, Zvicra eliminon Francën!

28/06/21 @ 23:50

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kroacia - Spanja

Evropiani

Notat e futbollistëve: Kroacia - Spanja

28/06/21 @ 21:12

KROACIA - SPANJA

Rikthimi i Kroacisë, ndalet në vazhdime nga Spanja

Evropiani

Rikthimi i Kroacisë, ndalet në vazhdime nga Spanja

28/06/21 @ 20:33

11-SHET

Formacionet zyrtare: Franca - Zvicra

Evropiani

Formacionet zyrtare: Franca - Zvicra

28/06/21 @ 19:43

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kroacia - Spanja

Evropiani

Formacionet zyrtare: Kroacia - Spanja

28/06/21 @ 16:50

PARA NDESHJA: KROACIA - SPANJA

Duel gjigand, që vendos çerekfinalistin

Evropiani

Duel gjigand, që vendos çerekfinalistin

28/06/21 @ 14:42

EURO2020

Dita 18, favorite Spanja e Franca

Evropiani

Dita 18, favorite Spanja e Franca

28/06/21 @ 08:30

EURO 2020

Belgjika në duel tjetër të vështirë

Evropiani

Belgjika në duel tjetër të vështirë

28/06/21 @ 00:10

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Belgjika - Portugalia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Belgjika - Portugalia

27/06/21 @ 23:34

1/8: BELGJIKA - PORTUGALIA

Hazardi i “vogël” dërgon Belgjikën në çerekfinale

Evropiani

Hazardi i “vogël” dërgon Belgjikën në çerekfinale

27/06/21 @ 23:06


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani