Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOMUNIKATA E DAKUT

Daku: S’kundërshtoj, edhe pse e meritoj ftesën

Daku: S’kundërshtoj, edhe pse e meritoj ftesën


23 March, 2021 @22:29

Sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku, është deklaruar publikisht përmes Facebookut, pas polemikave të shumta lidhur me mosftesën e tij nga Bernard Challandes për ndeshjet e Kosovës që i zhvillon në fund të këtij muaji, duke filluar prej nesër.

Ai ka thënë se gjithmonë jep maksimumin dhe përkundër se mendon që e meriton ftesën, respekton vendimin e përzgjedhësit cilido që të jetë ai.

Të dashur tifozë të futbollit të ekipit kombëtar,

Ju falënderoj për mbështetjen e vazhdueshme dhe jam mirënjohës për vlerësimin. E ndjej obiligim të ju drejtohem pas shumë polemikave në lidhje me mos ftesën nga trajneri Bernard Challandes. Unë gjithmonë e jap maksimumin në fushë dhe mundohem t’i ndihmojë ekipit por në fund përzgjedhësi është personi kompentent që vlerëson se cili lojtar duhet të ftohet te kombëtarja. Me formën që kam treguar mendoj se e kam merituar ftesën, por kjo nuk do të thotë që e kundërshtoj vendimin e përzgjedhësit Challandes, përkundrazi e respektoj atë dhe e falënderojë që ma dha mundësinë të isha aty në grumbullimin e kaluar. Ju premtoje, se do të punojë edhe më shumë që në të ardhmen të arrijë objektivat personal dhe të klubit tim, dhe herën tjetër t’ia ndryshojë mendjën përzgjedhësit Challandes.
Me respekt,
Mirlind Daku”

Kujtojmë, Daku ka shënuar këtë stinor ka shënuar 26 gola për Ballkanin dhe është për më shumë se tre herë larg nga ndjekësit e parë të tij në ranglistën e golashënuesve të Superligës.

Daku kishte luajtur për Llapin, para se të nënshkruajë për Osijekun, prej ku u huazua në Kukës dhe më vonë përfundoi te Ballkani.


KOMUNIKATA

Zhvillohet stërvitja para ndeshjes, Kosova e gatshme

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Zhvillohet stërvitja para ndeshjes, Kosova e gatshme

23/03/21 @ 22:21

SHQIPËRI - ANGLI

Kërkesë e re nga FShF, të luhet ndeshja me shikues të vaksinuar

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Kërkesë e re nga FShF, të luhet ndeshja me shikues të vaksinuar

23/03/21 @ 19:31

PAS SHORTIT

Batatina kërkon kujdes në Kupë

Kupa e Kosovës

Batatina kërkon kujdes në Kupë

23/03/21 @ 19:09

KOSOVA

Valon Berisha: S’kemi luajtur moti bashkë, ta nisim nga zero

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Valon Berisha: S’kemi luajtur moti bashkë, ta nisim nga zero

23/03/21 @ 18:26

PAS SHORTIT

Zekirija Ramadani e quan të pafat shortin e gjysmëfinales së Kupës

Kupa e Kosovës

Zekirija Ramadani e quan të pafat shortin e gjysmëfinales së Kupës

23/03/21 @ 18:26

KOSOVA

Lëndimi i Amir Rrahmanit, Bernard Challandes shpjegon situatën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Lëndimi i Amir Rrahmanit, Bernard Challandes shpjegon situatën

23/03/21 @ 18:23

KOSOVA

Largimi i Muric, Challandes flet për spekulimet

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Largimi i Muric, Challandes flet për spekulimet

23/03/21 @ 18:08

SHQIPËRIA U21

Shqipëria U21 zhvilloi stërvitjen e parë

Kombëtarja

Shqipëria U21 zhvilloi stërvitjen e parë

23/03/21 @ 18:08

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05

LEJA

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

31/03/21 @ 22:54

ANGLIA - POLONIA

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

Kualifikimet për Botëror

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

31/03/21 @ 22:38


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror