Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOMUNIKATA

Zhvillohet stërvitja para ndeshjes, Kosova e gatshme

Foto: FFK

Zhvillohet stërvitja para ndeshjes, Kosova e gatshme


Teksti: FFK

23 March, 2021 @22:21

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar sot seancën stërvitore në prag të ndeshjes miqësore kundër Lituanisë, e cila zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”. Dardanët stërvitën në fushën me bari sintetik në Kampin Nacional Edukativ në Hajvali. Në këtë stërvitje mungoi Amir Rrahmani për shkak të lëndimit, derisa portieri Arijanet Muric është larguar nga grumbullimi për shkak të shkeljes së rregullores disiplinore. Lidhur me grumbullimin e këtij muaji, përzgjedhësi Bernard Challandes foli kryesisht për ndeshjen ndaj Lituanisë, por edhe për atë kualifikuese kundër Suedisë.

“Jemi në prag të një fushate eliminatore dhe kemi një miqësore ndaj Lituanisë, që është mjaft e rëndësishme. Kjo miqësore vjen në një kohë të mirë, pasi kemi përballë një kundërshtar të fortë. Për mua dhe për futbollistët kjo miqësore është mjaft e rëndësishme si për mua. Duam të shohim ku jemi dhe të bëjmë një paraqitje sa më të mirë”, ka thënë Challandes. Ai më tutje ka konfirmuar se në miqësoren e nesërme do të mungojë Amir Rrahmani, i cili është i lënduar, derisa ka shprehur shpresën që së paku në ndeshjen e tretë kundër Spanjës të jetë në shërbim të tij.


SHQIPËRI - ANGLI

Kërkesë e re nga FShF, të luhet ndeshja me shikues të vaksinuar

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Kërkesë e re nga FShF, të luhet ndeshja me shikues të vaksinuar

23/03/21 @ 19:31

PAS SHORTIT

Batatina kërkon kujdes në Kupë

Kupa e Kosovës

Batatina kërkon kujdes në Kupë

23/03/21 @ 19:09

KOSOVA

Valon Berisha: S’kemi luajtur moti bashkë, ta nisim nga zero

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Valon Berisha: S’kemi luajtur moti bashkë, ta nisim nga zero

23/03/21 @ 18:26

PAS SHORTIT

Zekirija Ramadani e quan të pafat shortin e gjysmëfinales së Kupës

Kupa e Kosovës

Zekirija Ramadani e quan të pafat shortin e gjysmëfinales së Kupës

23/03/21 @ 18:26

KOSOVA

Lëndimi i Amir Rrahmanit, Bernard Challandes shpjegon situatën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Lëndimi i Amir Rrahmanit, Bernard Challandes shpjegon situatën

23/03/21 @ 18:23

KOSOVA

Largimi i Muric, Challandes flet për spekulimet

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Largimi i Muric, Challandes flet për spekulimet

23/03/21 @ 18:08

SHQIPËRIA U21

Shqipëria U21 zhvilloi stërvitjen e parë

Kombëtarja

Shqipëria U21 zhvilloi stërvitjen e parë

23/03/21 @ 18:08

KLAUS GJASULA

Gjasula: Do ta jap maksimumin edhe pse nuk jam gati 100%

Kombëtarja

Gjasula: Do ta jap maksimumin edhe pse nuk jam gati 100%

23/03/21 @ 17:32

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05

LEJA

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

31/03/21 @ 22:54

ANGLIA - POLONIA

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

Kualifikimet për Botëror

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

31/03/21 @ 22:38


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror