Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LA LIGA

Dani Ceballos dëshiron të rikthehet në Spanjë

Foto:Google

Dani Ceballos dëshiron të rikthehet në Spanjë


29 April, 2021 @16:35

Dani Ceballos, është shumë i qartë për të ardhmen e tij, ai dëshiron të luajë në Spanjë.

Spanjolli mbush 25 vjet këtë verë dhe dëshiron të jetë në një ekip projekt në të cilin ai është një pjesë e rëndësishme. Ëndrra e tij gjithmonë ka qenë të ketë sukses në Real Madrid, por ai është i vetëdijshëm që me Zidane në stol është shumë e vështirë.

Nëse nuk mund të jetë me Real Madridin, ai dëshiron një transferim në mënyrë që të ndihet pjesë e një projekti të gjatë.

Përvoja në Angli si i huazuar te Arsenali e ka bërë atë të rritet si një futbollist. Ai është i lumtur në Emirates, por përparësia e tij është të kthehet në Spanjë. Sipas tij stili spanjoll i përshtatet më së miri dhe dëshiron të ketë të dashurit e tij afër, pas një viti të vështirë për shkak të pandemisë në të cilën ai mezi ka qenë në gjendje t’i shohë ata .

Kur të kthehet nga huazimi, ai do të ketë edhe dy vite kontratë me Real Madrid. Në rastin e largimit, përparësia e tij është një klub spanjoll. Ka dy emra që e kërkojnë: Atlético Madrid dhe Real Betis.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League