Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

E FUNDIT

Kryetari i Dritës jep dorëheqje?!

Kryetari i Dritës jep dorëheqje?!


29 April, 2021 @14:23

Para pak çastesh, befasisht dhe një ditë pas barazimit të papritur ndaj Besës së Pejës, kryetari i kampionit aktual të Kosovës, KF Drita, Valon Murseli ka bërë të ditur se ka kohë që është duke menduar largimin nga posti i kryetarit të klubit gjilanas.

Nën arsyetimin e angazhimit të madh me biznesit e tij jashtë vendit, ai ka ofruar dorëheqjen e tij për fund të sezonit, por jo edhe largimin nga aksionet që i ka klub.

NJOFTIMI I PLOTË I KF DRITA:

Te dashur INTELEKTUAL besnik dhe ju adhurues të futbollit.
Klubi jonë FC DRITA në dy ndeshjet e fundit nuk ka marrë rezultate pozitive duke e vështirësuar shumë rrugën drejt mbrojtjes së titullit Kampion!
Jemi të vetëdijshëm që këto rezultate negative tek disa tifozë e kanë zbehur besimin për suksese, por DRITA edhe në vitet më të lavdishme të saja, ka kaluar nëpër këso llojë pengesash e presione dhe nuk ka pasur forcë që e ka ndalu drejt qëllimit të saj.
Sot jemi edhe ne të zhgënjyer së bashku me ju për këto rezultate negative andaj edhe ju kërkojmë falje, sepse futbolli i ka të gjitha rezultatet andaj ne si një ekip Kampion i vendit duhet ta pranojmë çdo rezultat!
Duke pas parasyshë angazhimet e mija familjare dhe të bizneseve gjithandej nëpër botë, tash e një vitë kam menduar tërheqjen nga posti i presidentit të klubit por asnjehere nga aksionet qe kam në klub!
Në këto momente jemi të fokusuar tërësisht në ndeshjet e radhës dhe dorheqja ime nuk bëhet fjalë tani, sepse ne logaritë i bëjmë në fund të sezonit! 
Klubi do të jetë në duar të sigurta dhe do të vazhdojë sigurt drejtë synimeve tona të përbashkëta edhe për shumë vite!
Forca DRITA
Me respekt,
Valoni.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga