Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARE

Një amerikan në krye të Leipzigut

Foto: Leipzig/fb

Një amerikan në krye të Leipzigut


29 April, 2021 @11:51

Pas zyrtarizimit të Julian Nagelsmannit në krye të Bayernit për stinorin 2021/22 ende pa përfunduar stinori 2020/21 — Leipzig sot ka prezantuar trajnerin e ri të skuadrës.

Skuadra që po mëton titullin kampion në Bundesligë, me ende gjasa tri xhiro para fundit të stinorit, tash ka vendosur që në stniorin tjetër të drejtohet nga një amerikan.

Jesse Marsch është një trajner amerikan që aktualisht drejton Salzburgun. Siç dihet Salzburgu në Austri, njëjtë sikurse Leipzigu në Gjermani, kanë sponsorin kryesor të njëjtë - RedBull.

Marsch është 47 vjeçar, ndërsa në karrierën e tij ka drejtuar Montreal Impactin dhe New Youk Red Bulls (gjithashtu ekip i sponsorit), para se të arrin në Austri.

Ai karrierën e ka nisur si ndihmës-trajner i kombëtares amerikane në futboll, ndërsa ka qenë edhe lojtar aty, por pak.

Si trofe ka fituar Bundesligën austriake në 2019/20 dhe Kupën në të njëjtën sezonë, ndërsa individualisht ka marrë çmimin si trajneri më i mirë i elitës amerikane të futbollit, MLS në vitin 2015.


CHAMPIONS LEAGUE

Formacionet zyrtare: PSG - Manchester City

Champions League

Formacionet zyrtare: PSG - Manchester City

28/04/21 @ 19:41

SUPERLIGA TURKE

Lideri lëkundet, por fiton

International

Lideri lëkundet, por fiton

28/04/21 @ 23:55

SUPERLIGA TURKE

Fitore e vlefshme për Galatasarayin, 36 minuta për Cikalleshin

International

Fitore e vlefshme për Galatasarayin, 36 minuta për Cikalleshin

28/04/21 @ 23:49

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Paris - Man. City

Champions League/Premier League/Ligue 1

Notat e futbollistëve: Paris - Man. City

28/04/21 @ 23:12

PSG 1-2 CITY

City rrënon Parisin në pjesë të dytë

Champions League/Premier League/Ligue 1

City rrënon Parisin në pjesë të dytë

28/04/21 @ 23:00

KARTONI I KUQ i PSG-se

PSG mbetet me 10-lojtarë!

Champions League

PSG mbetet me 10-lojtarë!

28/04/21 @ 22:40

VIDEO, GOLI I DYTE I CITYT

Përmbysje! Mahrez çon Cityn në avantazh

Champions League

Përmbysje! Mahrez çon Cityn në avantazh

28/04/21 @ 22:30

VIDEO, GOLI I CITYT

Barazim me gol befasues të De Bruynes

Champions League

Barazim me gol befasues të De Bruynes

28/04/21 @ 22:23

BAYERN

Mbyllet stinori për lojtarin e Bayernit

Bundesliga

Mbyllet stinori për lojtarin e Bayernit

10/05/21 @ 18:25

JADON SANCHO

Sancho në radar të gjigandit gjerman

Bundesliga/Transfere

Sancho në radar të gjigandit gjerman

10/05/21 @ 18:18

TRANSFER

Zyrtare: Eintracht Frankfurt nënshkruan me talentin kosovar

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zyrtare: Eintracht Frankfurt nënshkruan me talentin kosovar

10/05/21 @ 15:03

BAYERN

E nënta radhazi

Bundesliga

E nënta radhazi

08/05/21 @ 17:50

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

BUNDESLIGA

Frankfurt kërkon Raúlin

Bundesliga/La Liga/Transfere

Frankfurt kërkon Raúlin

07/05/21 @ 14:04

SPANJOLLI NDAHET ME EKIPIN

Javi Martinez përshëndetet

Bundesliga/Transfere

Javi Martinez përshëndetet

04/05/21 @ 15:57

SHQIP në BOTË

Ervin Skela nis karrierën e trajnerit

Bundesliga

Ervin Skela nis karrierën e trajnerit

03/05/21 @ 22:35

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

30/04/21 @ 16:00

BUNDESLIGA

Shkëmbim Jovic-Silva?

Bundesliga/La Liga/Transfere

Shkëmbim Jovic-Silva?

29/04/21 @ 16:26


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga