Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PSG 1-2 CITY

City rrënon Parisin në pjesë të dytë

Foto: UCL

City rrënon Parisin në pjesë të dytë


28 April, 2021 @23:00

Se çka u tha Pep Guardiola lojtarëve në pushim të pjesëlojëve, mbetet të dëgjohet pas ndeshjes, mirëpo ajo çka bëri Manchester City në pjesë të dytë mbetet të analizohet mirë, pasi që pas paraqitjes dominuese të parisienëve në pjesë të parë dhe epërsisë, anglezët dolën me fitore nga Parc des Princes.

Epërsinë e arritur me Marquinhos (15), City e neutralizoi me një kros-gol të Kevin De Bruynes (64) para se Riyad Mahrez të shënojë nga gjuajta e lirë (71) për 1-2 përfundimtare.

Futbollistët e PSG-së dolën kokulur nga ndeshja, ndërsa problemet e tyre në ndeshje u shtuan pas epërsisë së Cityt, kur mesfushori Idrissa Gueye fauloi ashpër Ilkay Gundoganin për tu përjashtuar nga ndeshja me karton të kuq nga referi Felix Brych.

Neymar, Angel di Maria dhe Kylian Mbappe i shkaktuan telashe të panumërta mysafirëve në 45 minutata e para, por asnjëri s’mundi ta thellonte epërsinë që e kishin arritur me Marquinhosin.

E në pjesë të dytë City prishi krejt planet e vendasve, duke mos i lënë shumë mundësi të luajnë me top dhe me presing të hatashëm në secilën pjesë të fushës dominuan lojën për të realizuar edhe rastet dhe tash në Etihad, të martën që vjen, në ndeshjen e kthimit do të kërkojnë finalen e parë të Ligës së Kampionëve në histori të klubit.


KARTONI I KUQ i PSG-se

PSG mbetet me 10-lojtarë!

Champions League

PSG mbetet me 10-lojtarë!

28/04/21 @ 22:40

VIDEO, GOLI I DYTE I CITYT

Përmbysje! Mahrez çon Cityn në avantazh

Champions League

Përmbysje! Mahrez çon Cityn në avantazh

28/04/21 @ 22:30

VIDEO, GOLI I CITYT

Barazim me gol befasues të De Bruynes

Champions League

Barazim me gol befasues të De Bruynes

28/04/21 @ 22:23

CHAMPIONS LEAGUE

Formacionet zyrtare: PSG - Manchester City

Champions League

Formacionet zyrtare: PSG - Manchester City

28/04/21 @ 19:41

ISMET MUNISHI

Munishi: Më vjen turp që nuk shutuam të paktën një herë në portë

FFK Superliga

Munishi: Më vjen turp që nuk shutuam të paktën një herë në portë

28/04/21 @ 18:38

BEHARI 1-2 FUSHEKOSOVA

Urim Statovci përmbys Beharin, Fushë Kosova fiton me 10 lojtarë

FFK Liga e parë

Urim Statovci përmbys Beharin, Fushë Kosova fiton me 10 lojtarë

28/04/21 @ 18:30

VJOSA 4-0 DARDANET

Vjosa mposht Dardanët, lufta për Ligë të Parë vazhdon

FFK Liga e parë

Vjosa mposht Dardanët, lufta për Ligë të Parë vazhdon

28/04/21 @ 18:26

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Nuk është lehtë ta fitosh Trepçën ‘89 pas derbit me Dritën

FFK Superliga

Ramadani: Nuk është lehtë ta fitosh Trepçën ‘89 pas derbit me Dritën

28/04/21 @ 18:24

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sot në ndeshjen historike

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sot në ndeshjen historike

06/07/21 @ 08:49

CHAMPIONS LEAGUE

Rivali i Prishtinës, në syrin e bardhekaltërve

Champions League

Rivali i Prishtinës, në syrin e bardhekaltërve

30/06/21 @ 14:09

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kryen detyrën, tash e pret  Ferencvarosi

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kryen detyrën, tash e pret Ferencvarosi

25/06/21 @ 21:53

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

FFK Superliga/Champions League

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

25/06/21 @ 20:50

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

25/06/21 @ 19:20

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

25/06/21 @ 10:29

UEFA

UEFA largon avantazhin e golit si mysafir

Champions League

UEFA largon avantazhin e golit si mysafir

24/06/21 @ 16:53

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

Champions League

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

23/06/21 @ 14:03

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

Champions League

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

22/06/21 @ 22:24

FOLGORE - PRISHTINA

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

Champions League

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

22/06/21 @ 21:55


 
Të gjitha lajmet nga Champions League