Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BEHARI 1-2 FUSHEKOSOVA

Urim Statovci përmbys Beharin, Fushë Kosova fiton me 10 lojtarë

Urim Statovci përmbys Beharin, Fushë Kosova fiton me 10 lojtarë


28 April, 2021 @18:30

Liderja e Ligës së Dytë të Kosovës, Fushë Kosova, ka arritur që të bëj përmbysje rezultati sot, ashtu që të dalë fitues në Vitomiricë në përballje ndaj Beharit shumë të mirë sot.

Vendasit kaluan në epërsi me golin e Erjon Thaqit në fillim të ndeshjes, por mysafirët pa shkuar në pushim, përkundër se mbetën me një lojtar më pak në fushë pas përjashtimit me karton të kuq të Enis Llugaliut, kanë arritur që të barazojnë me golin e Urim Statovcit.

I njëjtë ka shënuar edhe në pjesë të dytë për t’ia sjellë Pampurëve fitoren jashtëzakonisht të rëndësishme ndaj vendit të dytë.

Me fitoren e njëzetë të stinorit Fushë Kosova ka 4 pikë më shumë sesa ndjekësi i parë Bashkimi i Koretinit, por afërsisht ndiqet edhe nga Rahoveci e Vjosa — që janë të vetmet që kanë mbetur në garë për Ligë të Parë këtë stinor.

Deri në fund të stinorit, kanë mbetur edhe 5 xhiro për tu zhvilluar.

tabela


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë