Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VJOSA 4-0 DARDANET

Vjosa mposht Dardanët, lufta për Ligë të Parë vazhdon

Vjosa mposht Dardanët, lufta për Ligë të Parë vazhdon


28 April, 2021 @18:26

Skuadra e Vjosës së Shtimes ka arritur që të shënojë fitore të pritur, por edhe bindëse sot ndaj skuadrës së Dardanëve nga Gjakova, në kuadër të xhiros së XXV të Ligës së Dytë të Kosovës në futboll.

Pas pjesës së parë që përfundoi 3-0 në të mirë të vendasve, në pjesë të dytë ekipi i drejtuar nga trajneri Erdin Hashani ka arritur që të shënojë edhe njëherë për përfundimtaren 4-0.

Me këtë fitore Vjosa mban gjallë shpresat për Ligë të Parë, kur kanë mbetur edhe 5 xhiro deri në fund të stinorit në Ligë të Dytë.

Dardanët në anën tjetër janë të rrezikuar për rënie në Ligë të Tretë dhe kanë vetëm 19 pikë nga 25 duelet e zhvilluara deri tash dhe në 5 xhirot e fundit duhen luftuar shumë për të arritur mbijetesën.

tabela


ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Nuk është lehtë ta fitosh Trepçën ‘89 pas derbit me Dritën

FFK Superliga

Ramadani: Nuk është lehtë ta fitosh Trepçën ‘89 pas derbit me Dritën

28/04/21 @ 18:24

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Kishim shumë mungesa, synuam të paktën barazimin

FFK Superliga

Idrizi: Kishim shumë mungesa, synuam të paktën barazimin

28/04/21 @ 18:17

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Djersa e lojtarëve u shpërblye

FFK Superliga

Shkëmbi: Djersa e lojtarëve u shpërblye

28/04/21 @ 17:57

TAHIR BATATINA

Batatina me kritika të ashpra: Gjyqtari Kasumi i dhuroi 3 pikë Ballkanit

FFK Superliga

Batatina me kritika të ashpra: Gjyqtari Kasumi i dhuroi 3 pikë Ballkanit

28/04/21 @ 17:45

BALLKANI - LLAPI

Llapi reagon pas ndeshjes, e quan turp ate që ndodhi në Suharekë

FFK Superliga

Llapi reagon pas ndeshjes, e quan turp ate që ndodhi në Suharekë

28/04/21 @ 17:29

FLORENT PAPUQI

Ish lojtari i Besës: Besa ua prishi ‘pazaret’ të tjerëve

FFK Superliga

Ish lojtari i Besës: Besa ua prishi ‘pazaret’ të tjerëve

28/04/21 @ 17:18

FERIZAJ

Ferizaji me dy përforcime të reja

FFK Liga e parë/Transfere

Ferizaji me dy përforcime të reja

17/06/21 @ 20:49

PRIZREN

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

FFK Liga e parë/Transfere

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

17/06/21 @ 16:18

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

FERIZAJ

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

FFK Liga e parë

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

15/06/21 @ 08:55

TRANSFER

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

FFK Liga e parë

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

12/06/21 @ 20:35

ISTOGU

Istogu rikthen Fetahun

FFK Liga e parë/Transfere

Istogu rikthen Fetahun

09/06/21 @ 21:47

ISTOGU

Istogu përforcon sulmin me Granit Arifaj

FFK Liga e parë/Transfere

Istogu përforcon sulmin me Granit Arifaj

09/06/21 @ 21:35

MEGZON VISOKA

Rikthimi i Ferizajit, nis me trajnerin e ri

FFK Liga e parë/Transfere

Rikthimi i Ferizajit, nis me trajnerin e ri

07/06/21 @ 22:56

FERIZAJ

Pas kryetarit, KF Ferizaji emëron edhe drejtorin e ri të klubit

FFK Liga e parë

Pas kryetarit, KF Ferizaji emëron edhe drejtorin e ri të klubit

05/06/21 @ 16:18

DIAR PROKSHI

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

03/06/21 @ 18:41


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë