Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NO ROOM FOR RACISM

UEFA i bashkohet kampanjës së klubeve angleze

UEFA i bashkohet kampanjës së klubeve angleze


29 April, 2021 @15:27

Para pak minutash UEFA ka bërë të ditur se i bashkohet kampanjës së klubeve të Anglisë për të bojkotuar të gjitha platformat e rrjeteve sociale këtë fundjavë.

Qëllimi i këtij bojkoti është të tregohet solidariteti dhe të luftohet abuzimi online. Bojkoti do të fillojë prej orës 16:00 të premtën dhe do të vazhdojë deri të hënën.

“Abuzime ka pasur brenda dhe jashtë fushe si dhe në rrjete sociale. Kjo është e papranueshme dhe duhet të ndalet me ndihmën e autoriteteve publike dhe legjislative, por edhe të gjigantëve të rrjeteve sociale,” ka thënë ndër të tjera Aleksander Čeferin, kreu i UEFA-së.


TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (31)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (31)

29/04/21 @ 14:43

E FUNDIT

Kryetari i Dritës jep dorëheqje?!

FFK Superliga

Kryetari i Dritës jep dorëheqje?!

29/04/21 @ 14:23

ZYRTARE

Një amerikan në krye të Leipzigut

Bundesliga/Transfere

Një amerikan në krye të Leipzigut

29/04/21 @ 11:51

SUPERLIGA TURKE

Lideri lëkundet, por fiton

International

Lideri lëkundet, por fiton

28/04/21 @ 23:55

SUPERLIGA TURKE

Fitore e vlefshme për Galatasarayin, 36 minuta për Cikalleshin

International

Fitore e vlefshme për Galatasarayin, 36 minuta për Cikalleshin

28/04/21 @ 23:49

FEDERATA ZYRTARIZON

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League/Europa League

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

21/07/21 @ 13:39

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Prishtinës afër kualifikimit, Uzuni po vazhdon me gola

Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

Ish-kundërshtari i Prishtinës afër kualifikimit, Uzuni po vazhdon me gola

20/07/21 @ 23:17

CHAMPIONS LEAGUE

27 minuta për Kastratin, Dinamo rrëmben avantazhin

Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

27 minuta për Kastratin, Dinamo rrëmben avantazhin

20/07/21 @ 23:13

DRAW

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

Champions League/Europa League

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

19/07/21 @ 15:12

CHAMPIONS LEAGUE

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

Champions League

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

19/07/21 @ 13:03

CHAMPIONS LEAGUE

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

Champions League

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

16/07/21 @ 19:18

UCL

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

14/07/21 @ 09:01

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

PRISHTINA - FERENCVAROS

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

Champions League/International

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

13/07/21 @ 21:53


 
Të gjitha lajmet nga Champions League