Të gjitha lajmet

DUELET E NATËS

Danimarka me gol nga 2 tentime për 90min., e Zvicra sigurojnë EUROn

Fotot: uefa.com

Danimarka me gol nga 2 tentime për 90min., e Zvicra sigurojnë EUROn

18 November, 2019 @23:21

Një fitore sonte do ta çonte Irlandën direkt në EURO 2020.

Por, nga dy tentime gjatë 90 minutave danezët shënuan njëherë - për të siguruar biletë për vete, kurse irlandezët do të kërkojnë EUROn nga rruga alternative, sikurse Kosova, nga Liga e Kombeve, në mars të vitit të ardhshëm.

REZULTATET dhe TABELAT AKTUALE DREJT EURO 2020

Ka qenë Martin Braithwaite që shënoi për sigurinë e danezëve (73’) derisa goli i Matt Dohertyt (85’) s’ka mjaftuar për rikthim të ekipit të drejtuar nga Mick McCarthy.

Martin Braithwaite
Foto: Braithwaite duke shënuar

Në anën tjetër, në të njëjtin grup kualifikues, Grupi D, Zvicra me Granit Xhakën kapiten ka kaluar lehtë pengesën e Gjibraltarit për të siguruar vendin e parë në grup dhe bashkë me Danimarkën ka mbyllur ditën me bileta për EURO 2020.

Switzerland
Foto: Zvicra duke festuar golin e Xhakës

Xhaka ka shënuar edhe golin e fundit të ekipit të helvetëve në fitoren 1-6. Përveç tij, në ekip të zviceranëve ka qenë i ftuar edhe Albian Ajeti, që s’ka fituar asnjë minutë nga selektori Vladimir Petkovic.

REZULTATET dhe TABELAT AKTUALE DREJT EURO 2020

 

SHQIPËRIA - FRANCA

Përurohet “Arena Kombëtare”, Shqipëria e pafuqishme ndaj kampionit botëror

Foto: F.SH

17 November, 2019 @22:39

Në përballjen e parë në stadiumin e renovuar, Shqipëria është mposhtur me rezultal 0-2 nga kampioni i Botës, Franca, në…

KOSOVA - ANGLIA

Southgate: I falënderoj për mikpritjen, suksese Kosovës!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 November, 2019 @21:41

Pas ndeshjes me Kosovën, në konferencë për shtyp fjalë të mira për shtetin tonë pati Gareth Southgate. “Ishte një…

SHQIPËRIA - FRANCA

Përfundon pjesa e parë, epërsi e dyfishtë e Francës

17 November, 2019 @21:36

Pas 45 minutave lojë në “Arena Kombëtare”, rezultati mes Shqipërisë dhe Francës shënon 0-2. Tolisso me kokë (9’) shënoi i…

KOSOVA - ANGLIA

Challandes: Gabime të shumta, Anglia më e mira në Botë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 November, 2019 @20:28

Pas përfundimit të ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, për media foli Bernard Challandes. TABELAT E GRUPEVE KUALIFIKUESE “Qëllimi i…

PAS KOSOVA - ANGLIA

EURO2020 - Pjesa 1

TOPSPORTI / A.P

17 November, 2019 @20:08

Në Angli, Spanjë, Francë, Danimarkë, Skoci, Suedi, e Irlandë ndeshja është transmetuar në kanal kombëtar tokësor. Ndeshja është transmetuar anembanë…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020