Të gjitha lajmet

SHORTI I CHAMPIONSLEAGUE

Data dhe ora e shortit në Ligë të Kampionëve

Foto: uefa.com

Data dhe ora e shortit në Ligë të Kampionëve

8 December, 2017 @13:31

UEFA ka bërë të ditur sot se shorti i 1/16 së finales së Ligës së Kampionëve do të tërhiqet të hënën, 11 dhjetor me fillim në ora 12:00.

Skuadrat fituese të grupeve, do të jenë bartëse, ndërsa ato të dytat, në vazon jobartëse të shortit.

Në short, nuk mund të ndeshen ekipet nga i njejti shtet dhe ato që kanë qenë në të njëjtin grup gjatë fazës grupore.EKIPET NË SHORT:

FITUESIT E GRUPEVE VENDET E DYTA
Manchester United ANG Basel ZVI
Paris St Germain FRA Bayern Munchen GjER
Roma ITA Chelsea ANG
Barcelona SPA Juventus ITA
Liverpool ANG Sevilla SPA
Manchester City ANG Shakhtar Donetsk UKR
Besiktas TUR Porto POR
Tottenham Hotspur ANG Real Madrid SPA


SHORTI I RRETHIT IV

Kampioni aktual dhe ai vjeshtor, në të tetën e finales

8 December, 2017 @13:06

Para pak çastesh është tërhequr shorti i së tetës së finales së Kupës së Kosovës, derisa çiftet janë shënuar në…

PARA SHORTIT PËR RAUNDIN IV

Skuadrat në short për rrethin e katërt

BOROZANI/Arkiv

8 December, 2017 @9:57

Duke filluar sot nga ora 13:00 në FFK do të hidhet shorti për rrethin e katërt të Kupës së Kosovës.…

BALLON D'OR

I pesti për Cristianon

7 December, 2017 @20:09

Cristiano Ronaldo është shpallë fitues i Topit të Artë 2017 nga France Football para pak çastesh. Ronaldo kaloi një…

LIGA E KOMBEVE

Liga e Kombeve, caktohen vazot para shortit

Foto: UEFA

7 December, 2017 @16:56

Afro 1 muaj para shortit për fazën grupore, short i cili mbahet më 24 janar të vitit të ardhshëm, përfaqësueset…

LIGA E KOMBEVE

Liga e Kombeve, Shqipëria në vazon e dytë të ligës C

7 December, 2017 @16:50

Përveç Kosovës, vazon e saj sot e kuptoi edhe përfaqësuesja e Shqipërisë. LIGA E KOMBEVE - TË GJITHA…

LIGA E KOMBEVE

Liga e Kombeve, Kosova kupton vazon

7 December, 2017 @16:44

Pak para shortit përfundimtar, i cili mbahet më 24 janar 2018, sot UEFA ka ndarë përfaqësueset nëpër vazot e ndryshme…

KUPA E KOSOVËS: BALLKANI-TREPÇA

Ballkani kap trenin e fundit, eliminon Trepçën

BOROZANI/A.P.

7 December, 2017 @15:42

Skuadra e Ballkanit të Suharekës ka shënuar fitore vetëm pas vazhdimeve ndaj Trepçës së Mitrovicës, për të vazhduar aventurën në…

KUPA E KOSOVËS: VLLAZNIA-LLAPI

Një gol vendosi

Foto: KFLlapi/fb

7 December, 2017 @14:26

Përballja e kampionit vjeshtor të Superligës, Llapit me Vllazninë e Pozharanit sot në Gjilan ka qenë tejet dramatike, derisa pjesëmarrësin…

DIHEN TOP 16

Kompletohen TOP 16 ekipet e Ligës së Kampionëve

6 December, 2017 @23:55

Me ndeshjet e sontme ka përfunduar faza grupore në Ligën e Kampionëve dhe tashmë dihen të gjitha, 16, skuadrat e…

KUPA E KOSOVËS: RAMIZSADIKU-VUSHTRRIA

Vushtrria lehtë ndaj Ramiz Sadikut

BOROZANI/A.P/Arkiv

6 December, 2017 @15:18

Skuadra që po lufton për të siguruar Superligën këtë stinor, Vushtrria, ka shënuar gjashtë herë në portën e Ramiz Sadikut…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

ROMA - PORTO

Zaniolo shpërthen, Porto në shpresë

Foto: uefa.com

12 February, 2019 @23:10

Te Roma sonte në fitoren 2-1 ndaj Portos ka shpërthyer mbëdhjetari Nicolo Zaniolo, i cili me ndihmën e Edin Dzekos…

MANCHESTER UNITED - PARIS ST GERMAIN

Parisienët zbresin Unitedin në tokë

Fotot: uefa.com

12 February, 2019 @22:52

Paris St Germain me lojën e treguar në pjesë të dytë të ndeshjes në Old Trafford, ka arritur që të…

Të gjitha lajmet nga Champions League