Të gjitha lajmet

LEVANTE - ALAVES

De Biasi sjell fitoren e parë të sezonit te Alavesi

De Biasi sjell fitoren e parë të sezonit te Alavesi

30 September, 2017 @20:37

Levante
Deportivo Alavés
Levante 0 : 2 Deportivo Alavés
M.El Haddadi 33', A.Medran 81'

Estadi Ciutat de València (Valencia)
Në debutimin e De Biasitn si trajner, skuadra e Alavesit e ka arritur fitoren e parë këtë sezon. Me nga një gol në secilën pjesë, Alavesi e mposhti 0-2 Levanten në Valencia, derisa golat e fitores erdhën nga El Haddadi dhe Medran. TABELA AKTUALE LA LIGA Kjo fitore bën që Alavesi tashmë të ketë 3 pikë dhe të ndodhet ende në zonën e rrezikshme, kurse Levante mbetet përkohësisht e qetë me gjithsej 9 pikë.

CHELSEA - CITY

De Bruyne ndëshkon ish-skuadrën, City lider

30 September, 2017 @20:30

Në takimin më interesant të xhiros në Premier League, Manchester City ka fituar me rezultat 0-1, fitore e cila e…

RAMIZ SADIKU - DUKAGJINI

Ardit Gashi i jep 3 pikë Ramiz Sadikut

30 September, 2017 @18:27

Me një gol të Ardit Gashit, Ramiz Sadiku e ka fituar takimin e luajtur ndaj Dukagjinit në shtëpi. TABELA…

KEK-u - FERIZAJ

KEK-u fiton dhe rrit diferencën në krye

30 September, 2017 @18:18

Në takimin më interesant të ditës në Ligën e Parë, KEK-u ka shënuar fitore 2-0 ndaj skuadrës së Ferizajit. Golashënues…

STOKE - SOUTHAMPTON

Shaqiri asiston, Stoke fiton

30 September, 2017 @17:59

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Southamptonit, produktiv për skuadrën e tij ishte Xherdan Shaqiri, për ta ndihmuar kështu këtë…

MANCHESTER UNITED - CRYSTAL PALACE

6x4, United nuk ndalet

30 September, 2017 @17:56

Për herë të gjashtë këtë sezon, Manchester United ka arritur ta mbyll takimin me 4 gola të shënuara. Viktimë e…

GJILANI I ARBNOR MORINËS

Pas 7 xhirosh, vetëm një skuadër mbetet e pamposhtur

Fotografitë: SC Gjilani/ Facebook

30 September, 2017 @16:14

Kanë kaluar 7 xhiro në Superligën e Kosovës dhe të gjitha skuadrat kanë pësuar nga një humbje së paku, përveç…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

BARCELONA

Barcelona financiarisht në histori

3 October, 2018 @11:17

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, u bë skuadra e parë në histori të futbollit, ku të ardhurat e klubit…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

Të gjitha lajmet nga La Liga