Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

De Bruyne mungon kundër Aston Villa, në dyshime për PSG

Foto:Google

De Bruyne mungon kundër Aston Villa, në dyshime për PSG


19 April, 2021 @18:14

Mungesa e Kevin De Bruyne kundër PSG nuk është zyrtare, por shanset e playmakerit të Citizens për të luajtur në Parc des Princes pas nëntë ditëve po zvogëlohen. Ndërkohë, ai mund të mungojë edhe në finalen e Carabao Cup në fundjavë ndaj Tottenhamit.

29-vjeçari u lëndua, pas një dueli me N’Golo Kanté, në gjysmëfinalen e FA Cup, të humbur nga Manchester City ndaj Chelsea (1 -0) të shtunën.

Manchester City konfirmoi lëndimin e belgut në një deklaratë të lëshuar të hënën dhe njoftoi mungesën e tij kundër Aston Villa në kampionatin anglez të mërkurën.

“Kohëzgjatja e lëndimit nuk dihet ende, Kevin do të vazhdojë të kontrollohet, por do të humbasë udhëtimin në Premier League të mërkurën në Aston Villa. Ne do t’ju njoftojmë për gjendjen e tij në kohën e duhur”, thuhej në deklaratë.

Ky lëndim mund të ndikojë në disponueshmërinë e tij për gjashtë ndeshjet e mbetura të Cityt në Premier Ligë dhe ndeshjet e tjera në Champions League e Carabao Cup.

Forma e belgut ka qenë thelbësore për Pep Guardiolan drejt titullit në Premier League, ku ai shënoi 5 gola dhe dhuroi 11 asistime në 24 ndeshje.


BRUNO FERNANDES

Futbollisti i parë i ekipeve të Superligës Evropiane që thyen heshtjen

Champions League/Europa League/Premier League

Futbollisti i parë i ekipeve të Superligës Evropiane që thyen heshtjen

19/04/21 @ 15:17

KOMUNIKATA

DFB shkurt e qartë: Kundër interesave të disa personave

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

DFB shkurt e qartë: Kundër interesave të disa personave

19/04/21 @ 13:15

KËTË JAVË

UEFA diskuton të ardhmen e garave

Champions League/Europa League/International

UEFA diskuton të ardhmen e garave

19/04/21 @ 12:49

EUROPEAN SUPER LEAGUE

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

Bundesliga

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

19/04/21 @ 11:32

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21

UCL

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

FFK Superliga/Champions League/International

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

08/06/21 @ 13:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

Champions League

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

08/06/21 @ 12:45

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44

TRAJNERI KAMPION

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

FFK Superliga/Champions League/International

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

06/06/21 @ 20:38


 
Të gjitha lajmet nga Champions League