Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOMUNIKATA

DFB shkurt e qartë: Kundër interesave të disa personave

Foto: dfb.de

DFB shkurt e qartë: Kundër interesave të disa personave


19 April, 2021 @13:15

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka lëshuar një komunikatë para pak çastesh duke bërë të ditur se është kundër konceptit të Superligës Evropiane të futbollit.

“Futbolli duhet gjithmonë të jetë i lidhur me performancën e treguar në fushë, që vendoset me kalim në ligë mbi, rënie nga liga dhe kualifikim në garat respektive. Interesat komerciale të disa klubeve nuk duhet të shfuqizojnë solidaritetin dhe bashkësinë e krijuar për shumë kohë të futbollit. Secili klub do të duhet të vendos nëse dëshiron të jetë pjesë e strukturës harmonike, të organizuar të futbollit apo të ndjek interesat vetanake egoiste të disave jashtë UEFA-së dhe Federatave të vendeve,” është thënë në njoftim.

“DFB fuqishëm përkrah komunikatën e UEFA-së dhe të Federatave të Anglisë, Italisë e Spanjës dhe të tjerëve që janë kundër kësaj,” ka përfunduar njoftimi i lëshuar nga Federata gjermane.


EUROPEAN SUPER LEAGUE

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

Bundesliga

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

19/04/21 @ 11:32

KËTË JAVË

UEFA diskuton të ardhmen e garave

Champions League/Europa League/International

UEFA diskuton të ardhmen e garave

19/04/21 @ 12:49

E FUNDIT

Shkarkohet Jose Mourinho!

Premier League

Shkarkohet Jose Mourinho!

19/04/21 @ 11:27

E FUNDIT

12 klube zyrtarizojnë Superligën Evropiane

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

12 klube zyrtarizojnë Superligën Evropiane

19/04/21 @ 00:50

NAPOLI 1-1 INTER

Pas 11 fitoreve radhazi, ndalet Interi

Serie A

Pas 11 fitoreve radhazi, ndalet Interi

18/04/21 @ 23:50

GETAFE 0-0 REAL MADRID

Real Madrid humb momentumin

FFK Superliga

Real Madrid humb momentumin

18/04/21 @ 23:20

SUPERLIGA TURKE

Portieri Tekin shpëton Fenerbahçen, vazhdon ndjekja e kreut

International

Portieri Tekin shpëton Fenerbahçen, vazhdon ndjekja e kreut

18/04/21 @ 21:36

PAS NDESHJES

Futbollisti i Ferizajit Thesar Ismajli është në gjendje të mirë shëndetësore

FFK Liga e parë

Futbollisti i Ferizajit Thesar Ismajli është në gjendje të mirë shëndetësore

18/04/21 @ 21:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21

UCL

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

FFK Superliga/Champions League/International

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

08/06/21 @ 13:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

Champions League

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

08/06/21 @ 12:45

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44

TRAJNERI KAMPION

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

FFK Superliga/Champions League/International

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

06/06/21 @ 20:38


 
Të gjitha lajmet nga Champions League