Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KËTË JAVË

UEFA diskuton të ardhmen e garave

UEFA diskuton të ardhmen e garave


Teksti: FSHF

19 April, 2021 @12:49

UEFA-ja në ditët në vijim do të mbajë mbledhje të gjerë ku do të diskutohen mbarëvajtjet e garave më të rëndësishme të saja, por edhe ato tjera.

Champions League 2021-24 dhe garat tjera do të diskutohen në detaje, derisa në mbledhje do të takohen 55 kryetarët e Federatave të UEFA-së bashkë me delegacionet dhe Komisionet e ndryshme të shtëpisë së futbollit evropian.

Mëposhtë, njoftimi i FSHF-së për detajet e takimit:

Në Montreux, qytetin e bukur që shtrihet në këmbët e alpeve zvicerane, ka mbërritur që të dielën një delegacioni shqiptar i përbërë nga Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, Sekretari i Përgjithshëm, Ilir Shulku dhe Drejtori i Marrëdhënieve me Jashtë, Erand Ibrahimi.

Presidenti Duka merr pjesë në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, që do të diskutojë një sërë çështjesh që kanë të bëjnë me kompeticionet e kombëtarëve dhe klubeve europiane. Në axhendën e mbledhjes janë rregullat e reja dhe shpërndarja financiare e Champions League për femra, shpërndarja financiare e kompeticioneve të UEFA-s për meshkuj në periudhën 2021-24, përcaktimi i vendeve pritëse të fazës finale të kampionateve për të rinjtë për periudhën 2023, 2024, 2025 si edhe për Europianin 2022 të Futsallit për moshën U-19.

Gjithashtu, do të shqyrtohen rregulloret e reja për UEFA Champions League 2021-24, UEFA Europa League 2021-24, UEFA Youth League 2021-24, UEFA Super Cup 2021-24, UEFA Futsal Champions League 2021/22 dhe kampionatin UEFA EURO U-19 Futsal 2021/22.

Gjatë kësaj vizite delegacioni shqiptar do të marrë pjesë edhe në Kongresin e 45-të të UEFA-s, që është parlamenti i futbollit europian. Ky takim do të bëjë bashkë presidentët dhe sekretarët e përgjithshëm të 55 anëtarëve të UEFA-s për të diskutuar dhe marrë vendime të rëndësishme për të mirën e futbollin europian.

Në këtë Kongres do të zgjidhen anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe anëtarët europianë të Këshillit të FIFA-s; ratifikimi i dy përfaqësuesve të Shoqatës Europiane të Klubeve (ECA) dhe një përfaqësuesi të Ligave Europiane (EL) si anëtar të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s; aprovimi i raportit financiar dhe buxhetit për periudhën 2021/22; amendamentet në Statutet e UEFA-s; ratifikimi i anëtarëve të rinj të organeve të UEFA-s për Administratën e Drejtësisë.


EUROPEAN SUPER LEAGUE

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

Bundesliga

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

19/04/21 @ 11:32

E FUNDIT

Shkarkohet Jose Mourinho!

Premier League

Shkarkohet Jose Mourinho!

19/04/21 @ 11:27

E FUNDIT

12 klube zyrtarizojnë Superligën Evropiane

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

12 klube zyrtarizojnë Superligën Evropiane

19/04/21 @ 00:50

NAPOLI 1-1 INTER

Pas 11 fitoreve radhazi, ndalet Interi

Serie A

Pas 11 fitoreve radhazi, ndalet Interi

18/04/21 @ 23:50

GETAFE 0-0 REAL MADRID

Real Madrid humb momentumin

FFK Superliga

Real Madrid humb momentumin

18/04/21 @ 23:20

PAS NDESHJES

Futbollisti i Ferizajit Thesar Ismajli është në gjendje të mirë shëndetësore

FFK Liga e parë

Futbollisti i Ferizajit Thesar Ismajli është në gjendje të mirë shëndetësore

18/04/21 @ 21:42

SUPERLIGA TURKE

Portieri Tekin shpëton Fenerbahçen, vazhdon ndjekja e kreut

International

Portieri Tekin shpëton Fenerbahçen, vazhdon ndjekja e kreut

18/04/21 @ 21:36

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

Champions League

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

22/06/21 @ 22:24

FOLGORE - PRISHTINA

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

Champions League

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

22/06/21 @ 21:55

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

Champions League

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

22/06/21 @ 19:12

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21


 
Të gjitha lajmet nga Champions League