Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS NDESHJES

Futbollisti i Ferizajit Thesar Ismajli është në gjendje të mirë shëndetësore

Çasti kur u lendua lojtari i Ferizajit, Thesar Ismajli/ Foto: KFFerizaj/fb

Futbollisti i Ferizajit Thesar Ismajli është në gjendje të mirë shëndetësore


18 April, 2021 @21:42

Pas lëndimit të sotëm në duel ndaj Ulpianës, futbollisti i Ferizajit Thesar Ismajli është në gjendje të mirë shëndetësore ka bërë të ditur klubi.

Kjo ndeshje u ndërpre në minutën e 94 të takimit, pasi që Ismajli ra në tokë dhe ishte në gjendje kritike, me ç‘rast një person nga tribunat futet në lojë dhe sulmon gjyqtarin e ndeshjes — dhe ky i fundit e ndërpren atë.

“Lojtari i skuadrës sonë Thesar Ismajli është në gjendje të mirë pas lëndimit që mori sot në duel me kundërshtarin ku për disa sekonda ishte në gjendje kritike. Thesari para pak minutash është liruar nga spitali për në shtëpi, ndërsa drejtuesit e klubit e kanë vizituar atë dhe e presin që të rikthehet sa më shpejt në ekip,” ka bërë të ditur njoftimi i KF Ferizajit.

TABELA AKTUALE

Përndryshe Ulpiana thuajse e fitoi këtë ndeshje, pasi që Kastriot Rapuca kishte shënuar për avantazhin e mysafirëve në minutën e 34 të ndeshjes pas asistimit të Gentian Eminit.

Sidoqoftë, tash pritet vendimi zyrtar i FFK-së për këtë ndeshje para se të dihet rezultati përfundimtar i takimit pasi që gjyqtari e ndërpreu atë.

Në ndërkohë, Ulpiana me fitore do të merrte kreun e Ligës së Parë B.


SUPERLIGA TURKE

Portieri Tekin shpëton Fenerbahçen, vazhdon ndjekja e kreut

International

Portieri Tekin shpëton Fenerbahçen, vazhdon ndjekja e kreut

18/04/21 @ 21:36

FA CUP

Në finale të FA Cup pas 52 viteve!

Premier League

Në finale të FA Cup pas 52 viteve!

18/04/21 @ 21:30

FFK

FFK reagon për 3 rastet e dhunës në futboll

FFK Superliga

FFK reagon për 3 rastet e dhunës në futboll

18/04/21 @ 20:35

SHQIP në BOTË

63’min për Vojvodën në fitoren kundër Romës

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

63’min për Vojvodën në fitoren kundër Romës

18/04/21 @ 20:19

VLLAZNIA - KIKA

Vllaznia ngritet për dy pozita

FFK Liga e parë

Vllaznia ngritet për dy pozita

18/04/21 @ 18:51

VIDEO

Kombinimi Zhegrova-Kasami sjell golin për Baselin (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kombinimi Zhegrova-Kasami sjell golin për Baselin (Video)

18/04/21 @ 18:22

ARDIAN NUHIU

Nuhiu e quan fitore të madhe ndeshjen përballë Trepçës ‘89

FFK Superliga

Nuhiu e quan fitore të madhe ndeshjen përballë Trepçës ‘89

18/04/21 @ 18:10

RAHOVEC

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

FFK Liga e parë/Transfere

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

07/07/21 @ 11:34

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

RAHOVEC

Veterani Isa Eminhazri vazhdon me Rahovecin

FFK Liga e parë/Transfere

Veterani Isa Eminhazri vazhdon me Rahovecin

06/07/21 @ 17:59

FERIZAJ

Ferizaji 90% i kompletuar, fillojnë stërvitjet

FFK Liga e parë

Ferizaji 90% i kompletuar, fillojnë stërvitjet

06/07/21 @ 17:16

RAHOVECI

Rahoveci vazhdon edhe me Merxhën

FFK Liga e parë

Rahoveci vazhdon edhe me Merxhën

06/07/21 @ 16:47

RAHOVECI

Dobratiqi e Elshani, përforcimet e fundit të Rahovecit

FFK Liga e parë/Transfere

Dobratiqi e Elshani, përforcimet e fundit të Rahovecit

06/07/21 @ 16:06

FERIZAJ

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

FFK Liga e parë

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

06/07/21 @ 13:30

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59

KEK-u

Faruk Statovci në krye të KEK-ut

FFK Liga e parë

Faruk Statovci në krye të KEK-ut

05/07/21 @ 17:48


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë