Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ONIX - ISTOGU

Derbi lokal në Istog

Derbi lokal në Istog


1 May, 2021 @10:00

Onixi e Istogu sot përballen nga ora 15:00.

Istogu me rezultatet jo të mirë në 3 ndeshjet e fundit,u distancua nga dy skuadrat që po luftojnë për Superligë, ndërsa Onixi kërkon fitoren për tu larguar sado pak nga pjesa e poshtme të tabelës.

Istogu e kishte mposhtur Onixin në ndeshjen e parë me rezultat 2-0, kurse Onixi e mposhti kundërshtarin në ndeshjen e dytë me rezulta 2-1.

TABELA AKTUALE

Me 41 pikë, Istogu gjendet në pozitën e tretë, 10 pikë më pak se Malisheva në pozitën e dytë, në anën tjetër Onixi ka 27 pikë dhe gjendet në pozitën e tetë.


A&N - LIRIA

Dy skuadrat e Prizrenit pa fitore, qe 13 ndeshje bashkë

FFK Liga e parë

Dy skuadrat e Prizrenit pa fitore, qe 13 ndeshje bashkë

01/05/21 @ 09:53

TREPÇA'89 - BESA

Trepça’89 kundër Besës për t’i ikur barazhit

FFK Superliga

Trepça’89 kundër Besës për t’i ikur barazhit

01/05/21 @ 09:28

ARBËRIA - GJILANI

Ndeshja jetike për Arbërinë

FFK Superliga

Ndeshja jetike për Arbërinë

01/05/21 @ 09:25

DRITA - FERONIKELI

Drita kërkon përmirësimin e gabimit ndaj Feronikelit

FFK Superliga

Drita kërkon përmirësimin e gabimit ndaj Feronikelit

01/05/21 @ 09:15

KOMISIONI DISIPLINOR

KD dënon dy zyrtarë të Lirisë, vërejtje merr edhe kryetari i klubit

FFK Liga e parë

KD dënon dy zyrtarë të Lirisë, vërejtje merr edhe kryetari i klubit

30/04/21 @ 20:27

KOMISIONI DISIPLINOR

Refuzohet ankesa e Ferizajt për dënimin nga ndeshja Ferizaj - Ulpiana

FFK Liga e parë

Refuzohet ankesa e Ferizajt për dënimin nga ndeshja Ferizaj - Ulpiana

30/04/21 @ 18:25

KOMISIONI DISIPLINOR

Nga dueli Ballkani-Llapi, 3 lojtarë dënohen me nga 2 ndeshje moslojë

FFK Superliga

Nga dueli Ballkani-Llapi, 3 lojtarë dënohen me nga 2 ndeshje moslojë

30/04/21 @ 17:59

BALLKANI

Ballkani dënohet me 2000€ gjobë

FFK Superliga

Ballkani dënohet me 2000€ gjobë

30/04/21 @ 17:32

NGA KE E FFK-së

Disa ndeshje po investigohen

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Disa ndeshje po investigohen

26/05/21 @ 08:36

VENDIMI I KG-së

Disiplinorja rehat pas xhiros së fundit

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Disiplinorja rehat pas xhiros së fundit

26/05/21 @ 08:07

AFATI KALIMTAR

FFK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FFK Superliga/FFK Liga e parë

FFK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

25/05/21 @ 17:48

PAS RËNIES

Arbëria: U kemi borxh…

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Arbëria: U kemi borxh…

23/05/21 @ 18:43

FUSHË KOSOVA

Fushë Kosova ngjitet në Ligën e Parë

FFK Liga e parë

Fushë Kosova ngjitet në Ligën e Parë

22/05/21 @ 20:35

A&N

A&N synon Superligën në stinorin e ri, premtohen përforcime cilësore

FFK Superliga/FFK Liga e parë

A&N synon Superligën në stinorin e ri, premtohen përforcime cilësore

22/05/21 @ 20:16

DUKAGJINI - FLAMURTARI

Dukagjini një hap para Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dukagjini një hap para Superligës

21/05/21 @ 17:06

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Flamurtari

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Flamurtari

21/05/21 @ 14:31

PARA BARAZHIT

E treta, e vërteta!

FFK Liga e parë

E treta, e vërteta!

21/05/21 @ 11:54

PARA BARAZHIT

Historia jo, por kualiteti po

FFK Liga e parë

Historia jo, por kualiteti po

21/05/21 @ 11:44


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë