Të gjitha lajmet

GJERMANI-FRANCË

Deschamps, optimist dhe modest para ndeshjes

Deschamps, optimist dhe modest para ndeshjes

7 July, 2016 @12:09

Përveç trajnerit të Gjermanisë, para mediave foli edhe trajneri francez, Dider Deschamps.

Gjermania është skuadra që e kontrollon gjithmonë ritmin e lojës, duke e mbajtur topin dhe duke e dominuar kundërshtarin, mirëpo ne nuk duhet të qëndrojmë në mbrojtje. Do të tentojmë lojën tonë më të mirë, pasi që do të luajmë ndaj kampionit të Botës, skuadrës e cila u dëshmua superiore edhe në 5 ndeshjet e para këtë kampionat.

E pamë ndaj Italisë, Gjermania ka mbrojtje të fortë, portier të fortë dhe sulmon vazhdimisht. Kur ata e humbin topin, bëjnë presion menjëherë për ta fituar përsëri. Duhet të jemi të kujdesshëm.

Historinë nuk mund ta ndryshojmë dhe nuk mund të garojmë me Gjermaninë sa i përket titujve, mirëpo është mundësia që t’i tregojmë kualitetet tona dhe ta shkruajmë historinë vetë. Kemi tifozët prapa vetes dhe kjo është tepër e rëndësishme në ndeshje të tilla. Do të luajmë ndaj skuadrës më të mirë të kampionatit dhe nëse fitojmë do të ishte diçka shumë e bukur. Besoj tek lojtarët maksimalisht dhe do të tentojmë maksimumin.” - u shpreh Didier Deschamps.

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016